Куди їдуть українські заробітчани? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 07.06.2016 19:48 · Розділ: Життя

Настало літо, і в Україні стартував сезон заробітчанства. Наші співвітчизники їдуть за кордон на більш оплачувану роботу. Необхідно зазначити, що найбільше українців цікавить працевлаштування в Європі та в курортних регіонах. Згідно з останнім даними, оприлюдненими порталом Robota.ua, значна частина українських заробітчан їде на сезонні роботи в Фінляндію, Китай, Канаду, Німеччину, Польщу, Литву, Чехію, Францію. Саме в літній час роботодавців цікавлять будівельники, електрики, аніматори, вожаті, збирачі ягід, фруктів та овочів.


Експерти кажуть, що найчастіше роботу за кордоном шукають українці у віці 25-30 років. Саме в такому віці люди усвідомлено ставляться до роботи за кордоном. Вони розуміють, що можливо доведеться працювати понаднормово, в досить складних умовах. Наприклад, на полі збирачі огірків чи полуниці можуть працювати по кілька годин на палючому сонці без перерви. Також українці готові жити в битовці з мінімальним набором зручностей. Купівля та оренда битовок на сайті http://spbbytovka.ru/. Роботодавців це влаштовує, тому вони запрошують наших співвітчизників на сезонні роботи. Слід зазначити, що не складно знайти роботу за кордоном людям у віці 40-50 років. Єдина вимога – вони повинні бути фізично витривалими та здоровими. Зазвичай, таких робітників залучають до сільськогосподарських робіт. Також вони стають будівельниками та няньками.

Нещодавно Міжнародна організація, яка займається питаннями міграції, визначила портрет сезонного заробітчанина з України. Найчастіше за кордон виїжджає молодь у віці 18-29 років та люди середнього віку – 30-45 років. Серед сезонних працівників значну частину складають чоловіки. При цьому найбільша кількість заробітчан їде з сіл Західної частини України. Найбільш активно їх залучають в будівництво, сільське господарство та туризм. Заробітчани витрачають гроші на споживчі кредити, житло, інвестують в будівництво, ресторанний бізнес і роздрібну торгівлю. Значна частина зароблених коштів йде на придбання речей для особистих цілей за кордоном.

Слід зазначити, що польська влада працює над змінами в закон про працевлаштування, які почнуть діяти вже на початку 2017 року. Ці зміни передбачають, що заробітчани будуть отримувати заробітну плату нарівні з поляками. Також будуть введені додаткові види дозволів на роботу за кордоном. Наприклад, на сезонну роботу буде видаватися дозвіл строком на 8 місяців. Кожного року Польща приймає більше ніж півмільйона робітників з інших країн, в тому числі, й з України.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.