Як правильно вибрати книгу і навчитися читати швидше Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 05.06.2016 18:56 · Розділ: Освіта

Експерти розповідають, що виділивши на читання пів години перед сном, за місяць можна прочитати три книги. А оволодівши технікою швидкого читання, кількість прочитаних книжок збільшиться в декілька разів.


Також експерти відзначають, що справа не в швидкості, а в тому, що людина робить з новою інформацією, отриманою від книги. Тому важливо вибрати дійсно корисну книгу. На сайті http://shopmatic.ru/category/2665/ можна придбати навчальну та методичну літературу за доступними цінами.

Пропонуємо вашій увазі кілька рекомендацій, які допоможуть зробити правильний вибір. Вибираючи книгу, варто прислухатися до рекомендацій друзів та знайомих. Можливо, хтось із них придбав книгу, яка дійсно справила враження та навіть в чомусь допомогла.

Якщо ви маєте зайві пів години, походіть по книгарні, погортайте обрану книгу, прочитайте декілька перших сторінок. Це допоможе зрозуміти, чи буде вона дійсно цікавою та корисною. Якщо вона вам не сподобається, то не варто витрачати гроші.
Тепер поговоримо про те, як навчитися швидко читати.

В школі нас навчали, що читаючи, необхідно промовляти все про себе. Більшість методик швидкого читання ґрунтуються на тому, щоб позбутися артикуляції. Вона уповільнює читання. Також не потрібно знову перечитувати вже пройдені сторінки. Це відволікає увагу від основного змісту.

Слід звернути увагу на поставу. Читати потрібно з рівною поставою, не схрещуючи ноги. До книжки повинні мати доступ обидві руки. З допомогою лівої руки потрібно слідкувати за текстом, а правою перегортати сторінки. Процес читання прискорюється, якщо водити пальцем по тексту. Так легше сконцентруватися очам.

Експерти пропонують нескладну вправу, за допомогою якої можна швидко оволодіти технікою швидкого читання. На це знадобиться всього 16 хвилин на день. Вправи діляться на чотири блоки, в кожному з яких чотири етапи. Перший раз текст читається зі звичайною швидкістю, другий – в два рази швидше, третій – в три рази швидше. Те, що частина слів втрачається, немає значення, головне – зрозуміти загальний зміст тексту. Четвертий раз потрібно знову прочитати текст із звичайною швидкістю. Таку вправу потрібно повторити не менше, як чотири рази. Це допоможе позбутися артикуляції і значно збільшить швидкість читання. Якщо займатися протягом місяця, то швидкість читання збільшиться в три рази.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.