Як відкрити власний ресторан? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 01.06.2016 11:20 · Розділ: Економіка

Якщо ви замислювалися над відкриттям власної справи, то напевно подумки перебирали ті області, в яких буде цікаво вести бізнес. Не останнє місце займає й прибуток. Сьогодні ми поговоримо про відкриття ресторанного бізнесу, який має багато тонкощів та нюансів.


Багато хто мріє мати власний бар або кафе, але якщо є достатньо коштів, то можна подумати і про ресторан. Вдалий ресторанний бізнес може окупитися за рік, але є ризик закритися протягом першого півріччя після відкриття. Статистика показує, що кожен третій заклад не витримує конкуренції, тому вимушений «вийти з гри».

Який ресторан відкрити?

Якщо ви все-таки не злякались та вирішили ризикнути, відкривши власну справу, то вам слід визначитися з концепцією ресторану, а саме, обрати напрям кухні та категорію цінового діапазону. Можна відкрити елітний ресторан з екзотичною кухнею і багатьма видами вин. Також можна спробувати відкрити ресторан середнього рівня, де будуть пропонуватися бізнес-ланчі та меню для бенкетів. А якщо не дозволяють фінанси, то варто почати з невеликої затишної кав'ярні. Ще один досить непоганий варіант для початківців – ресторанчик з категорії фаст-фуд.

Вибираємо приміщення

Рекомендується вибрати приміщення, яке знаходиться в людному, зручному для проїзду автомобілів місці. Краще купити або взяти в оренду приміщення, яке знаходиться поблизу офісів, торгових центрів чи парків. Перед початком робіт необхідно розробити дизайн-проект і визначити, яким повинен бути кінцевий результат. Після цього починається один з найскладніших етапів – інженерне і технологічне проектування. Необхідно провести вентиляцію, водопровід, електрику, каналізацію тощо.

Документи для відкриття ресторану

Не менш важливим етапом являється підготовка документів, необхідних для відкриття та ведення ресторанного бізнесу. Це дозвільні документи від пожежних та газових служб, дозволи на будівництво, перепланування приміщення (в разі необхідності). Не обійтися й без патента на ведення торговельної діяльності, ліцензії, яка дозволяє виробляти та продавати продукти харчування та ліцензії на реалізацію алкоголю.

Обладнання, меблі та посуд

Основний критерій вибору меблів та посуду – це їх міцність, зручність, безпечність та довговічність. Багато питань виникає при виборі обладнання для кухні.
Для кухонної зони потрібне теплове та холодильне обладнання. Також не обійтись без технологічного обладнання (овочерізок, міксерів, м'ясорубок тощо) та нейтрального обладнання типу витяжок та столів.

Персонал

Правильно підібраний персонал відіграє важливу роль для ресторану та його успішної роботи. Перш за все, потрібно обрати керуючого, який візьме на себе відповідальність за підбір персоналу, бухгалтерію, розвиток ресторану, рекламу. Вибираючи шеф-кухаря, необхідно враховувати специфіку ресторану. Важливо, щоб він мав лідерські якості, без яких неможливо організувати роботу персоналу.

http://monetary-flow.com/yak-napisati-bznes-plan-dlya-vttchiznyanogo-nvestora/


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.