Україну чекає новий бум хостелів Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 27.05.2016 12:29 · Розділ: Економіка

Минулі роки для українських хостелів були не дуже вдалими. Багато з них стояли майже порожніми. Травневі свята також не врятували ситуацію. Але власники українських хостелів надіються на те, що вже цим літом їхні справи підуть вгору.


Як скласти бізнес план?
Віце-президент Всеукраїнської асоціації хостелів розповідає, що Київські заклади заповнюються на вихідних групами туристів. Вона також зазначила, що в будні дні заїздів було значно менше, ніж в тому році. Вже влітку власники хостелів чекають напливу туристів. Як правило, хостел не являється високодохідним бізнесом, адже він окуповується через 5 років. Тому якщо власник хостелу для організації свого бізнесу взявши позику, то йому необхідно додержуватися трьох правил: чистота, висока якість послуг, вигідне місце знаходження.

Останнім часом власники хостелів були змушені знизити ціни на 10-40 гривень за одну особу на добу, але коли справи покращаться, то ціни знову будуть рости. Сьогодні ціна проживання в багатомісному хостелі становить 100-150 гривень на добу. Якщо це номер в хостелі, що розрахований на дві особи, то його ціна становить від 350 до 500 гривень на добу. Літом ціни на проживання в хостелах піднімуться в середньому на 20%.

Що стосується строків бронювання, то вони залежать від цілі поїздки та міста в якому знаходиться хостел. Наприклад, в Одесі номер можуть забронювати на тиждень, а в Києві туристи зазвичай приїжджають на 3-4 дні. Слід зазначити, що значно скоротилося число іноземних туристів, тому постояльці в хостелах – це внутрішні туристи, для яких важливим фактором є ціна.

Щоб привабити туристів та заслужити їхню увагу хостели пропонують їм додаткові послуги. Наприклад, допомагають організовувати екскурсіі, безкоштовно пропонують чай чи каву. З приготуванням їжі власники хостелів поки що не готові зв'язуватися, адже це додаткові клопоти та перевірки. Зазвичай, вони пропонують координати недорогих закладів харчування.

Не дивлячись на кризу, в Україні відкривається велика кількість нових хостелів. Кожного місяця про себе заявляє як мінімум 1-2 об'єкта. В столиці кожного року відкривається 3-4 міні-готеля. Підвищення такої активності зумовлене і можливим проведенням конкурсу «Євробачення» в Україні. Але експерти нагадують бажаючим відкрити свій бізнес, що він може не окупитися, адже конкурс триватиме всього один тиждень.

Для того щоб привабити європейців необхідно підвищити рівень послуг і сервісу власникам вже існуючих хостелів. Якщо «Євробачення» буде проводитися в Україні, то ціни на проживання в хостелах виростуть як мінімум в 2-3 рази. Адже на сьогоднішній день вони знаходяться на критично низькому рівні, якщо порівнювати їх з цінами в європейських країнах. В 2012 році, коли в Україні проходив конкурс «Євробачення», власники хостелів, що різко підняли ціни прогоріли, а ті, що підвищили їх приблизно на 50% змогли заробити і залишилися задоволеними. Це пояснюється тим, що в основному на конкурс приїхали делегації та журналісти з інших країн, які оселилися в готелях. Ситуацію могло б покращити законодавче регулювання діяльності хостелів в Україні. Адже сьогодні існує багато закладів, які хоч і називають себе хостелами, але насправді такими не являються.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.