Чому медичний персонал носить білі халати? Автор: kseniya_www · Опубліковано: 24.05.2016 18:55 · Розділ: Цікаві факти

Взагалі, білий колір - це колір чистоти, довіри, чогось високого. Саме тому цей колір обраний, щоб підкреслювати авторитет лікаря.


Білий халат - це візитівка кожного працівника медичної установи. Однак є більш логічне та розумне пояснення появи білого халату. Медики вважають, що білий халат просто дає можливість краще відслідкувати чистоту одягу лікаря, який, звичайно, повинен бути якщо не стерильним, то бездоганно чистим. Якщо копнути глибше - в корінь появи даного одягу, то білі халати, білі штани, шапочку та пов'язку носили лікарі стародавніх країн, які лікували хворих, займались цілительством і, звичайно, проводили ритуальні мироприємства.

Однак, як показали дослідження, які проводились Лондонським медичним закладом, пацієнтам таки дійсно більше подобаються білі халати, однак лікарі їх недолюблюють. Нелюбов до халату, як до форми одягу, пов'язана, мабуть, із використанням штучних матеріалів, які створюють надмірне відчуття тепла і не дозволяють тілу дихати.

Сьогодні до халатів є значно серйозніші вимоги. При пошитті обирається тканина, яка є не тільки натуральною, але повинна бути антистатичною і навіть бактерицидною. Також тканина має захищати лікаря від інфекцій, які літають в повітрі кожної медичної установи. Звучить футуристично, однак перші розробки таких форм вже є.

Що стосується наших країн, то халати почали використовувати в медзакладах тільки в 18 столітті. Спочатку їх використовували як домашній одяг. Сьогодні білі халати, звичайно, не медичного покрою випускають для домашнього використання. Жіночі халати в Іваново виробляють різних моделей і з різних тканин. Взагалі, Іваново можна сміливо назвати центром легкої індустрії. Тут випускають і постіль, і нижню білизну.

Однак повернемося до використання халатів в медичних закладах. Щоб знизити психологічні тривоги діточок, деякі заклади відмовляються від білого кольору і використовують інші кольори - зелений, оранжевий, фіалковий. Так що поступово традиційний білий халат буде втрачати своє місце, що, можливо, не є так вже й погано.


Інші новини розділу