Українські підприємці масово продають свій бізнес Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 21.05.2016 18:50 · Розділ: Економіка

Українські підприємці почали масово продавати свій бізнес. Оголошення, в яких пропонується продаж справи «під ключ» заполонили сайти. Ми спробуємо розібратися, чому підприємці вимушені вдаватися до таких кардинальних дій та які проекти можна придбати.


На думку економістів, продаж бізнесу зумовлений низкою причин. Насамперед, це політична та економічна криза, нестабільність банківської системи, курс валюти, який постійно змінюється, а також недосконале податкове законодавство. Саме податкові проблеми змушують продати свою справу. Дрібний бізнес функціонував за рахунок ухилення від податків. Сьогодні підприємці практично позбавлені такої можливості. Залишатися на плаву підприємствам допомагають консалтингові компанії. Подробиці розміщені на сайті buhgalter-centr.dp.ua.

На думку експертів, ситуацію може врятувати податкова реформа та відновлення кредитування малого та середнього бізнесу. Що можна придбати?

На сайтах безкоштовних оголошень можна знайти велику кількість пропозицій з продажу бізнесу. Наприклад, на Чернігівщині продається свиноферма. Зв’язавшись з її власником, дізнаємося, що на фермі сьогодні є 400 свиней. Сама ж ферма розрахована на 1200 голів. Він пояснює своє рішення тим, що має дві ферми, тому не має змоги утримувати два господарства одночасно. Такий бізнес можна придбати на 100 тисяч доларів. Можливий торг.

Купити можна навіть геріатричний пансіонат, який знаходиться на Одещині. В пансіонаті розповіли, що приміщення розраховане на 36 людей похилого віку. Вартість проживання в цьому закладі становить близько 7 тисяч гривень. Зробивши нескладні розрахунки, можна сказати, що заробіток складає близько 3 мільйонів гривень в рік. Але слід врахувати, що свої інвестиції можна окупити лише за 8 років, тому що такий бізнес коштує 1 мільйон доларів.

Юристи попереджають, що покупка бізнесу через Інтернет – це досить ризикована справа. Саме тому необхідно звернутися до хорошого нотаріуса. Після покупки можна зіткнутися з багатьма проблемами. Наприклад, підприємство має заборгованість або ж те, що було куплене – це спільно нажите майно. Щоб перевірити це, необхідно провести аудит підприємства, а також перевірити власника бізнесу.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.