Плавучі ферми врятують світ від голоду Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 21.05.2016 17:50 · Розділ: Нові технології

За найскромнішими прогнозами, до 2050 року населення нашої планети буде становити більше 9 млрд. Виходячи з цього, нескладно порахувати, що потреба в продуктах харчування збільшиться на 50%. Підростаюче покоління зіткнеться з багатьма проблемами, які стосуються не тільки їжі. Чиста вода та повітря, відновлювальна енергія – це три головні проблеми, які потрібно вирішувати вже сьогодні.


Цю проблему зголосився вирішити іспанський архітектор та інженер Хав’єр Понсе. Він запропонував створити плавучі ферми, кожна з яких буде займатися певним видом промислів. Насамперед, це буде збирання сонячної енергії, розведення риби та вирощування сільськогосподарських культур. «Фермер центр» пропонує інсектицид Кораген, який використовується для захисту овочів, винограду, яблунь, кукурудзи та соняшника від комах.

Хав’єр Понсе пропонує розташувати повноцінні агропромислові комплекси у відкритому морі, недалеко від мегаполісів. Слід зазначити, що проектом вже зацікавилася компанія Forward Thinking Architecture. Вже сьогодні вона працює над її реалізацією.
Ферма являє собою багатоярусну конструкцію. На нижньому ярусі планується розводити рибу. На другому «поверсі» будуть вирощуватися овочі та зернові культури. Для цього буде використовуватися гідропонний метод, який виключає використання ґрунту та пропонує замінити його поживними речовинами. В основі розчину рибні добрива, які будуть отримуватися з продуктів виробництва на нижньому ярусі, де розводиться риба. Годувати рибу будуть залишками зернових культур. Це буде такий собі замкнутий ланцюг, який забезпечить виробництво здорової їжі.

Основою такого проекту стали рисові поля в Азії. Вони залиті водою, в яку додають мелені залишки живої риби. Таким чином, неродючі землі приносять непоганий врожай, який протягом тисячоліть забезпечує азійський народ рисом.

Хав’єр склав приблизний список тих міст, яким знадобляться такі плавучі ферми. В нього входять найбільш перенаселені та забруднені міста світу, такі як Стамбул, Сеул, Шанхай, Сингапур, Сіетл, Нью-Йорк тощо. Більшість із них розташовані недалеко від океану. Але розробник проекту пропонує створювати такі ферми не лише біля узбережжя морів та океанів, а й на річках та озерах.

На третьому поверсі аграрного комплексу буде розташована фотоелектрична станція. Тут будуть встановлені накопичувачі сонячної енергії та денного світла. Саме завдяки їх роботі буде забезпечуватися робота ферми. Енергія і світло буде розподілятися залежно від потреб кожної культури, яка вирощуватиметься на фермі. Такий розподіл забезпечуватиметься комп’ютерними системами. Якщо враховувати, що більшість великих міст імпортують майже всі продукти харчування, то можна сказати, що вартість вирощеної на плавучій фермі продукції не буде надто високою.

Для поливу рослин буде використовуватися очищена вода, яка отримана завдяки сучасним системам опріснення, встановленим на фермі. Плавучі комплекси будуть надійно загороджені, що захищатиме їх від штормів. На думку розробника, це цілком реальний варіант на випадок нестачі продуктів харчування.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.