Розроблено комп'ютерну клавіатуру для аутистів Автор: Вікторія · Опубліковано: 04.09.2009 14:26 · Розділ: Нові технології

Американська компанія BlueOrb представила комп'ютерну клавіатуру, розроблену спеціально для дітей, які страждають аутизмом. Пристрій, що одержав назву OrbiTouch є компонентом комп'ютерної системи Project Blue Skies, завданням якої є забезпечення аутистам доступу до комп'ютерних технологій.

Фото взяте з сайту getusb.info
Фото взяте з сайту getusb.info

Замість кнопок на OrbiTouch є два маніпулятори, що нагадують комп'ютерні миші, які можна незалежно рухати вперед, назад, в сторони і по діагоналі, спрямовуючи «миші» до тих чи інших кольорових вставок на корпусі пристрою. Комбінації цих «жестів» відповідають певним командам та буквам, що кодуються певними комбінаціями кольорів. Навчання використання OrbiTouch схоже на гру і допомагає налагоджувати контакт між аутичними дітьми та їхніми вчителями або батьками.

В більшості ситуацій, для дітей з аутизмом інтернет є більш комфортним середовищем ніж реальний світ. Однак необхідність навчитися використовувати традиційну комп'ютерну клавіатуру, нерідко виявляється для них непосильним завданням. Використання OrbiTouch дозволяє подолати цю перешкоду, що дасть можливість аутистам перейти у віртуальний світ і зробити, таким чином, значний ривок у розвитку та соціальній інтеграції.

Спочатку пристрій розроблялося для інвалідів, які не мають пальців, а також пацієнтів, які страждають тунельним синдромом. Характер рухів, необхідний для використання OrbiTouch значно відрізняється від необхідного для друкування на традиційній клавіатурі, в результаті чого, пацієнти з цим захворюванням кистей рук не відчувають болю.

Джерело: 66.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.