Проблема вироблення надлишкової електроенергії буде вирішена Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 19.05.2016 12:40 · Розділ: Нові технології

Останнім часом сонячна енергія використовується всюди: для природного освітлення приміщень, нагрівання води, сушіння і, як не дивно, для приготування їжі. Але головна роль сонячних панелей – це генерація електрики.


Багато людей по всьому світі використовують не тільки екологічно чисті матеріали для будівництва житла, а й сонячні панелі, які забезпечують будинок енергією. Якісну фанеру та покрівлю можна замовити тут. Слід зазначити, що попит на електроенергію протягом дня змінюється, тому часто виробляється надлишкова потужність. Над вирішенням цього питання попрацювала команда фахівців з університету Чіанг Май, які нещодавно представили свою нову розробку. Повідомляється, що винахід здатний вирішити цю проблему. Його суть в тому, що надлишкова потужність перетворюється у водень та зберігається для подальшого використання в разі виникнення такої необхідності.

В проекті взяла участь компанія CNX Construction, представники якої запевняють, що декілька житлових будинків та спеціально зведених будівель стануть першими у світі, що працюють на сонячних батареях, залишкова енергія яких перетворюється на водень. Частковий надлишок електричної енергії буде зберігатися в свинцево-кислотних батареях. Надлишкова потужність буде перетворюватися у водень шляхом розкладання води за допомогою електрики. Отриманий водень може зберігатися до тих пір, поки він знадобиться. Як правило, це нічний час. Тоді він знову буде перетворений в електрику. Для цього використовуються паливні елементи.

Компанія CNX, яка взяла участь в розробці, запевняє, що цей спосіб є найкращим варіантом збереження надлишкової електричної енергії. Крім цього, сам процес є абсолютно безпечним та чистим. Планується, що при умові повноцінної роботи за кожну годину буде вироблятися 2 тис. л водню. Щоб економія була ще більшою в будинках буде встановлено сонячну систему постачання гарячої води. Таким чином, вода буде нагріватися до необхідної температури без використання електроенергії. Стіни в таких будинках будуть товстими. Також будуть встановлені ефективні вентилятори, за допомогою яких значно знизиться використання кондиціювання повітря. Не забули і про світлодіодні лампи, які споживають мінімум енергії. Розробники повідомляють, що до кінця цього року технологія почне працювати в повному обсязі. На даний момент проходить її тестування.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.