5 фактів про штучне запліднення Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 18.05.2016 13:25 · Розділ: Краса і здоров'я

Багато пар, які вже втратили надію на щасливе батьківство, вдаються до методу штучного запліднення. Незважаючи на те, що практика ЕКЗ сьогодні досить поширена, навколо цієї процедури зібралось багато міфів та чуток. Деякі з них ми постараємось розвіяти, адже вони стають причиною всіх страхів.

Трохи історії

Ще в кінці 17 століття була здійснена спроба запліднити жінку, що страждала на безпліддя. Це сталося у Великобританії. Спроба не принесла результатів. А перша дитина з'явилася з пробірки аж у 1978 році. Це Луїза Браун, яка згодом стала щасливою мамою. Цікаво, що для цього їй не знадобилося вдаватися до процедури штучного запліднення.

Суть ЕКЗ

Искусственное оплодотворение - це необхідність для тих жінок і чоловіків, безпліддя яких не піддається лікуванню. Це єдиний шанс відчути щастя батьківства. Також процедура може застосуватися по бажанню жінки, яка не перебуває або не перебуває у шлюбі але дуже хоче мати дитину. Єдине, що може стати перешкодою для цього – психічні захворювання або стан здоров'я пацієнтки, який не дозволяє їй виносити дитину та загрожує життю.

Суть процедури така. Яйцеклітина, яка береться з організму пацієнтки, штучно запліднюється в пробірці. Після цього її відправляють в інкубатор, де вона розвивається декілька днів. Весь процес відбувається під пильним наглядом медиків. Ембріон переноситься в матку жінки, яка хоче народити. Говорять, що ця процедура дуже болюча та являється повноцінною операцією. Це не зовсім так. Ці страхи пов'язані з тим, що перед здійсненням запліднення жінці вводяться гормональні препарати для підготовки організму до вагітності. Пункція яйцеклітини проводиться під загальним наркозом, тому жінка практично нічого не відчуває.

Чому в деяких випадках спроба штучного запліднення закінчується невдачею?

Причин може бути багато. Найбільш поширеними вважаються ембріони неналежної якості, проблеми з імунною чи ендокринною системою, недотримання призначень лікаря під час здійснення процедури тощо.

Після 35 років шанс народити зменшується

Зниження якості яйцеклітин може стати причиною невдачі. З роками здатність жінки виробляти якісні яйцеклітини знижується, тому завагітніти набагато важче.

Скільки спроб можна робити?

Підготовка організму жінки до штучного запліднення досить складна. В першу чергу, це пов'язано з тим, що вона отримує велику кількість гормональних препаратів. Це не дуже добре для здоров'я. Лікарі радять після третьої невдалої спроби зробити генетичне дослідження ембріона. Також рекомендується здати аналіз на сумісність партнерів, що також може стати причиною невдачі.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.