Чому українських вузів немає в найбільш авторитетних рейтингах світу? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 15.04.2016 14:03 · Розділ: Освіта

Сьогодні існує багато світових рейтингів навчальних закладів. В деяких списках присутні і українські університети. Однак, один з них, а саме, Академічний рейтинг, залишається недосяжним для всіх українських вузів.


Чому ж їх немає у списку? На перший погляд, українська система освіти є досить результативною. Викладачі знають, чому вчити студентів, а ті вміють вчитися, знаходити потрібну інформацію, користуватися потрібними ресурсами в мережі Інтернет. Замовити якісну студентську роботу можна тут. Незважаючи на це, українські вузи залишаються далекими від світового визнання. Очевидно причина в тому, що вони не дотягують до тих критеріїв, за якими складаються рейтинги. Треба відмітити, що за все існування Нобелівської премії лише три її лауреата навчалися і залишилися працювати в Україні. Що стосується премії Філдса, то вона взагалі нікому ніколи не діставалася.

Що представляє собою Академічний рейтинг? Академічний рейтинг (Academic Ranking of World Universities) кожного року публікує список, в якому представлено 500 найкращих світових вузів.

На що в першу чергу звертають увагу при відборі кращих навчальних закладів? Перш за все, це кількість випускників вузів та співробітників, які є лауреатами Нобелівської премії і премії Філдса, число дослідників в різних предметних областях, які досягли певних успіхів у своїй діяльності, кількість наукових праць, опублікованих в таких журналах, як Nature та Science. З року в рік в цей рейтинг входять британські та американські вузи. Наприклад, перший рядок впевнено займає Гарвардський університет. Що стосується наших сусідів, то в списку є польські і угорські і вузи. Серед 500 найкращих вузів світу 86 місце посідає Московський державний університет ім. М.В. Ломоносова.

Міністерство освіти і науки приймає все нові і нові навчальні програми. Але ні викладачі, ні самі студенти не сприймають їх серйозно та продовжують працювати за вже звичними схемами. Проблемою є й те, що вузи, намагаючись заробити, набирають «контрактників», а «платні» знання не завжди контролюються належним чином. В результаті цього випускники не завжди отримують високий рівень підготовки. Деякі експерти говорять про те, що український університет – це трансформована версія школи. Що це означає? Перш за все те, що відносини з викладачем принципово не змінюються, а процес навчання – це перевірка зошитів і обов'язкове відвідування занять. Такого немає в більшості закордонних вузів, де вчитися ніхто нікого не змушує. Між викладачами є конкуренція, тому кожен з них намагається зробити урок цікавим, щоб його відвідувало більше учнів, які мають право обирати предмети.

Деякі українські вузи намагаються змінити цю ситуацію і не втрачають надію, що вони матимуть шанс потрапити в Академічний рейтинг. Перше, що потрібно вдосконалювати – це знання іноземної мови. Це дозволило б співпрацювати з закордонними фахівцями, друкувати свої праці у всесвітньо відомих журналах, що є одним із критеріїв рейтингу.

Джерело: http://ubr.ua/labor-market/education/pochemu-ukrainskih-vuzov-net-v-avtoritetnyh-mirovyh-reitingah-3

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.