Авто, що здатне захистити при аварії Автор: Вікторія · Опубліковано: 04.09.2009 11:50 · Розділ: Наука

Американський Страховий інститут дорожньої безпеки (IIHS) з'ясував, яка з сучасних малолітражок здатна забезпечити відносний захист пасажирів при дорожній аварії, зокрема, при перевороті автомобіля. Фахівці інституту протестували кілька моделей малогабаритних авто на міцність даху.

Найбільш міцним в цьому плані виявився німецький Smart ForTwo. Найбільш слабким - Chevrolet Aveo. Нове дослідження міцності даху автомобіля показує, наскільки ця деталь машини здатна захистити пасажирів при аварії з переворотом авто. "Ми сподіваємося, що наші нові результати підштовхнуть автовиробників робити дахи більш міцними, як раніше це було з бамперами і посиленням бічного захисту", - зазначив президент Інституту, Едріан Лунд. За його словами, малолітражки повинні краще проходити цей тест у порівнянні з більш важкими авто саме через відносно невелику вагу.

Фахівці Інституту не стали спеціально розганяти машину і перевертати її на швидкості. Замість цього на автомобіль здійснювався постійний тиск. При цьому, тиснули тільки на одну сторону, тому що більша частина сили удару при перевороті авто припадає саме на бокову частину даху.

Для того, щоб заробити оцінку "добре", дах авто повинен витримати вагу вчетверо більшу ваги самого автомобіля і при цьому прогнутися не більше ніж на 5 дюймів (12,7 см). Це називається співвідношенням міцності даху до ваги авто. Для отримання оцінки "задовільно" вистачає співвідношення в розмірі 3,25, тобто дах повинен витримати вагу, в 3,25 рази більшу ваги авто. Стандартним є якраз співвідношення 1:4, в цьому випадку автомобіль здатний на 50% краще захищати пасажирів, які знаходяться в салоні машини при аварії.

Протестований Smart ForTwo "заробив" рейтинг 5,4, тобто його дах витримав вагу, в 5,4 рази більшу ваги самої малолітражки. Chevrolet Aveo зміг витримати навантаження лише в 3,09 рази більше власної ваги. Між ними з різними показниками розташувалися такі моделі, як Toyota Yaris (3,78), Hyundai Accent / Kia Rio (3,72), Mini Cooper (3,44) і Honda Fit (3,42). Всі вони отримали задовільну оцінку.

Джерело briansk.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.