Все більше автомобілів "користуються" інтернетом Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 31.03.2016 11:43 · Розділ: Авто-мото

Міжнародні технологічні компанії проявляють все більший інтерес до автомобільного ринку. Нещодавно в Барселоні пройшов Всесвітній мобільний конгрес, на якому компанії Sumsung, Ericsson, SAP та Vodafone представили свої нові розробки – «підключені» автомобілі.


«Розумні» автомобілі стають популярними у всьому світі. Цього не скажеш про Україну. Тут люди віддають перевагу традиційним моделям, які можна придбати за спеціальною програмою Автотак. Развод Автотак или нет www.sq.com.ua, можна зрозуміти, прочитавши відгуки учасників програми.

Які автомобілі вважаються підключеними? Це ті автомобілі, дані про які зібрані в автоматичному режимі. Дані, які стосуються пробігу, переміщення, експлуатації, несправностей автомобіля систематизуються та відправляються в Інтернет. Власник авто надає свою згоду на знімання та передавання таких даних. Це дає можливість відновити обставини аварії, що сталася за участю автомобіля.

Для передачі таких даних використовують bluetooth, супутник та мережу мобільного зв'язку. Водій має доступ до даних з планшету, комп'ютеру чи смартфону.
Число «розумних» автомобілів невпинно зростає, не дивлячись на те, що ціна на них досить висока – близько 60 тисяч доларів. Прогнозується, що частка «підключених» автомобілів до 2020 року складатиме близько 75%.

Цікаво, що розробкою такого програмного забезпечення займаються і в Україні. В Одесі вже декілька років спеціалісти аутсорсингової компанії Luxoft працюють над створенням ПЗ для авто преміум-классу. Компанія не має права розголошувати імена своїх замовників. Єдине, що стало відомим це те, що вона співпрацює з відомою автомобільною компанією Ford.

В останні роки ІТ-компанії стали більше цікавитися виробництвом автомобілів. Декілька років тому Google і Apple представила власні інструменти, які забезпечують взаємодію з автомобілем. Що стосується України, то порахувати «підключені» автомобілі поки що неможливо, адже вони майже не поставляються на її територію. Але автомобіль будь-якої моделі можна переобладнати в «підключений» за допомогою спеціального пристрою. Деякі українські компанії вже займаються розробкою таких пристроїв. Підключення авто до інтернету, на думку експертів, ще не скоро стануть популярними в Україні. Адже український авторинок в цілому невеликий і купівельна спроможність споживачів стрімко падає.

Джерело: http://www.autocentre.ua/news/praktika/umnye-avtomobili-vse-bolshe-avto-polzuyutsya-internetom-69913

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.