Рибалки спіймали незвичайну істоту Автор: Вікторія · Опубліковано: 04.09.2009 11:02 · Розділ: Цікаві факти

У Казахстані місцеві рибалки спіймали незвичайну істоту. При детальнішому розгляді фахівцями Алматинському зоопарку знахідка виявилася трилобітом, давнім членистоногим, що в наш час вважаються вимерлим видом.

Незвичайну для цієї країни істоту було виявлено у водосховищі Капшагай, що знаходиться в Алматинській області. Рибалки, спіймавши тварину, відразу охрестили її мутантом, однак проявили свідомість і здали свій улов в зоопарк, попередньо знявши на камеру мобільного телефону.

Місцеві фахівці скликали раду, та визначили, що незвичайна істота є ні ким іншим, як трилобітом. Разом з тим, судячи з відеозйомки з місця подій, рибалки спіймали звичайного щитня, далекого родича трилобітів. Довжина його не перевищує 10 сантиметрів.

<strong>Щитень.</strong> Фото взяте з сайту dic.academic.ru
Щитень. Фото взяте з сайту dic.academic.ru

Разом з тим, рибалки стверджують, що довжина спійманої ними істоти складає близько 90 сантиметрів. Плоский тулуб покритий твердим панциром і має безліч кінцівок, причому тільки на одній стороні тіла. Рот і складні очі істоти розташовуються на одній поверхні тулуба.

За словами вчених, трилобіт відноситься до вимерлого класу морських членистоногих. Зараз далекі нащадки подібних істот мешкають виключно в теплих водах Південно-Східної Азії, а для місцевої фауни зовсім не характерні. Деякі види трилобітів харчуються мулом, деякі - планктоном.

Фахівці припустили, що в Казахстан тварина могла потрапити не без допомоги власників китайських ресторанів. "Для человека такая рыба совсем не опасна. Эхолот для рыбалки показал, что рыбу можно найти на небольших глубинах, она попала сюда с Китая, возможно ее привезли с целью приготовления.", - розповів один із співробітників Алматинському зоопарку.

Джерело dni.ru


Інші новини розділу