Ресурси, що перебувають на межі зникнення Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 28.03.2016 20:55 · Розділ: Цікаві факти

Ресурси нашої землі невпинно зникають. На думку більшості людей, найбільш важливими ресурсами є корисні копалини, але є речі, без яких наше життя стане набагато важчим.


На сьогоднішній день існує безліч сортів бананів. Але найпопулярнішим сортом вважається Cavendish, який експортується у всі країни світу. Цей сорт може зникнути, адже найбільші бананові плантації Азії, Африки та Латинської Америки вражає інфекційне захворювання. Дослідники прийшли до висновку, що ця інфекція може десятиліттями жити в ґрунті. А це унеможливлює вирощування бананів на тому ж місці. Якщо генетики і селекціонери не винайдуть дієвого способу боротьби з інфекцією, то банани можуть зникнути назавжди.

Осетрові риби перебувають на межі зникнення. Головною причиною є незаконна діяльність браконьєрів. Російська влада заборонила експорт чорної ікри. Також діє заборона на імпорт в США. Це не вирішило питання, а лише призвело до збільшення цін на ікру на чорному ринку. Купуйте красную икру в Москве за доступними цінами.

Вже в найближчому майбутньому можуть зникнути медоносні бджоли. Їх популяція в Америці та європейських країнах різко зменшується. Бджолині сім'ї знищує явище не встановленої природи. Прогнозується, що ці комахи зникнуть з лиця землі вже до 2035 року.

Антибіотики не зникають, але значно знижується їх ефективність. Це пов’язано з постійною еволюцією мікробів, які виробляють імунітет до антибіотиків.

Ще одна риба, яка може назавжди зникнути з лиця землі – це сардини. Поступове охолодження вод в Тихому океані може призвести до того, що сардини зникнуть з полиць наших супермаркетів. Це пов’язано з тим, що даний вид риб є дуже чутливим до різких змін температур.

Вже до 2050 року найкращі виноградники світу, які знаходяться в Тоскані, Чилі, Аргентині та Південно-Східній Європі, Бордо можуть стати непридатними для вирощування винограду. В умовах підвищеної температури виноград починає швидше дозрівати та не набирає потрібних йому якостей. Вже в найближчому майбутньому експерти прогнозують скорочення виробництва вина до 70%, що призведе до різкого підвищення цін на нього.

Уявіть собі, що піщані пляжі можуть зникнути назавжди. Причини можуть бути різні. Наприклад, підвищення рівня моря, штормова активність та ерозія ґрунтів, яка викликана високою щільністю.

Джерело: http://cikavosti.com/10-resursiv-na-mezhi-zniknennya/

Інші новини розділу