Винахідники створили розумні фари нічного бачення Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 28.03.2016 10:06 · Розділ: Авто-мото

Як відомо, більшість ДТП відбувається вночі або в сутінках. Основною причиною є погана видимість. Але все не так погано, адже нещодавно дослідники Товариства Франунгофера, що в Німеччині, створили автомобільні фари, які можуть пристосовуватись до ситуації на дорозі.


За інформацією источника Ekonet, було створено систему освітлення, яка має високу роздільну здатність – більш ніж 1000 світлодіодних пікселів. Це дає більше можливостей для більш точного розподілу потоку світла. До того ж, система має енергозберігаючий ефект.

Наприклад, ви їдете вночі, йде дощ, і раптом вас засліплюють фари зустрічних авто. Мало того, що це досить неприємно. Це може призвести до аварії. Сучасні фари розподіляють світло таким чином, щоб воно не засліплювало інших учасників дорожнього руху. Фари висвітлюють тільки певні ділянки дороги, роблячи рух в нічний час більш безпечним та комфортним.

Один із розробників пояснив, що завдяки чотирьом світлодіодним платам, з'єднаних між собою, світло направляється на найменші деталі. Фари дають перманентне дальнє світло, яке не засліплює інших водіїв. При цьому враховується зустрічний рух, місце та положення відносно інших автомобілістів, які рухаються по дорозі. Суть енергозберігаючої технології в тому, що фари освітлюють тільки певні ділянки, якщо виникає така необхідність.

Світлодіоди, які використовуються в фарах, дають яскраве біле світло, яке дуже добре освітлює дорогу. Скло не запотіває завдяки герметичній конструкції. А головне, фари не можуть згаснути після виходу з ладу блоку розпалювання. На відміну від галогенних, такі фари зовсім не нагріваються. Потреба в новій розробці виникла в зв'язку з наявністю багатьох недоліків в системах освітлення, які використовуються сьогодні. Для того щоб розробити дану систему дослідники співпрацювали з Fineon, Osram, Hella и Daimler в досить складному проекті.

Джерело: http://www.segodnya.ua/economics/avto/izobretateli-sozdali-umnye-fary-nochnogo-videniya-697901.html

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.