Вибираємо ставок для садової ділянки Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 22.03.2016 11:02 · Розділ: Життя

Багато людей мріють про свій власний ставок біля будинку. Це може бути невелика водойма, що стане не лише основним елементом ландшафтного дизайну, а й місцем для відпочинку і розведення рибок.


Сьогодні зробити штучну водойму біля свого будинку може кожний. У продажі є всі необхідні матеріали і техника для копки водоемов. На що потрібно звернути увагу при спорудженні такої водойми та що потрібно знати майбутнім власникам водних угідь?

Перш за все, необхідно визначитися з формою та розмірами ставка, які повинні відповідати загальному стилю ділянки і своєму призначенню. Якщо ділянку прикрашають акуратно підстрижені газони та рівні доріжки, то водойма повинна бути правильної круглої або ж квадратної форми. Спеціалісти наголошують, що чим більша поверхня ставка, тим глибшим він повинен бути. Широкий, але мілкий ставок швидко стане брудною калюжею. Якщо ви залишаєте воду на зиму, то необхідно, щоб глибина була як мінімум 1,2 м. В іншому випадку вона промерзне до самого дна, що призведе до руйнування стінок. Це необхідно враховувати, якщо у водоймі є рибки. Для них необхідно зробити хоча б одне глибоке місце (не менше 2,5 м). Можна створити зону для дітей чи висадки рослин. Для цього по периметру можна оформити каскад зі сходинок. Завдяки цьому в водоймі буде мілководдя, де невеликий шар води зможе досить швидко прогрітися.

Досить популярними є озера-копанки. Їх роблять на ділянках, схильних до підтоплення. Біля них висаджують рослини, які утримують береги. Інша справа, коли вода знаходиться досить далеко. В такому випадку ставок необхідно заповнювати штучно, попередню вистеливши дно та стіни водойми, щоб втримати воду. Часто для ставків використовують спеціальну ПВХ-плівку, яка має хороші гідроізоляційні властивості. Її склад абсолютно нешкідливий для флори і фауни. Плівка має досить шорстку поверхню, яка сподобається мешканцям водойми. Крім цього, її можна пофарбувати в будь-який колір. На думку спеціалістів, найкращий варіант – це бутилкаучукова гума, яка може прослужити до п'ятдесяти років. Звичайно, коштує вона не дешево, але це того варте.

Якщо ж ви не маєте бажання морочитися зі ставком, вкриваючи його дно плівкою чи гумою, то можна придбати вже готову водойму. Вона являє собою чашу, яку просто треба закопати в землю та заповнити водою. Тим більше, що сьогодні виробники пропонують найрізноманітніші варіанти таких чаш: химерні звивисті береги, східчасті схили, мілководдя та глибокі місця. Така чаша може прослужити близько 10 років при умові, якщо вона зроблена з морозостійкого пластика. Більш міцною та довговічною є чаша, зроблена з пластичних матеріалів з використанням скловолокна. Пам'ятайте, що потрібно доглядати за ставком. Навіть найкрасивіша водойма може перетворитися на брудне болото.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.