Чому жінки бояться павуків? Автор: Вікторія · Опубліковано: 04.09.2009 10:17 · Розділ: Наука

Американські вчені з'ясували, що панічний страх, який багато жінок відчувають при появі павуків, є вродженим. Дослідники припустили, що ця фобія закодована в генах представниць прекрасної половини людства ще з доісторичних часів, коли господині печер побоювалися укусів цих членистоногих, що несли з собою хворобу або навіть смерть.

Співробітники Університету Карнегі-Меллона з американського міста Пітсбург вирішили провести експеримент, щоб перевірити свою теорію. Вчені задіяли в експерименті кількох хлопчиків та дівчаток, яким ще не було року.

Малюкам показували зображеннями квітів і павуків, і відстежували їхню реакцію. Як виявилося, хлопці приділяли цим двом видам картинок приблизно однакову долю уваги. А дівчатка набагато довше і пильніше дивилися на зображення павуків.

На думку дослідників, у юних леді представники загону членистоногих підсвідомо асоціювалися з небезпекою чи загрозою, тому заслуговували підвищеної уваги. А майбутні чоловіки не бачили в цих картинках нічого особливого. Отримані дані дозволили вченим зробити висновок, що жінки вже народжуються з підсвідомою боязню павуків, а не набувають її з життєвим досвідом.

Психолог Девід Рейкісон представив свою теорію, згідно з якою арахнофобія зберігається в генах слабкої статі з давніх часів. Він припускає, що павуки становили для жінок одну з головних небезпек, оскільки укуси цих істот могли спричинити втрату дитини або викликати серйозну хворобу, здатну відбитися на потомстві. А чоловіки більше ризикували під час полювання або сутичок з ворогом, тому мали менше причин боятися павуків.

Джерело briansk.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.