Як не перевантажити дитину знаннями? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 15.03.2016 13:33 · Розділ: Авто-мото

Репетитор – це досить звична справа для сучасних школярів. Одним він потрібен для того, щоб підтягнути «хвости», які з’явилися в результаті затяжної хвороби, а іншим – для підготовки до вступу у вуз.


З початку року спостерігається значне збільшення пропозицій від вчителів та репетиторів-приватників. Також зросла відвідуваність сайтів, де можна підібрати репетитора з будь-якого предмету. Детальна інформація про послуги репетитора з фізики та математики розміщена на репетиторвкиеве.рф.

Чи потрібен репетитор, та чому він може навчити дитину?

Не так давно стало модно рекомендувати репетиторів учням молодших класів. Вчителі все частіше натякають на те, що знання зайвими не будуть. До того ж, у репетитора індивідуальний підхід до кожного учня. Вони впевнені в тому, що дітей необхідно завчасно готувати до серйозних навантажень, які будуть вже в 5 класі.

Батьки по-різному сприймають ці пропозиції. Одні з них раді та спокійні за виконання домашніх завдань, а інші вважають, що це додаткове навантаження на дитину, яке негативно відобразиться на її здоров’ї.

Як відомо, в перших класах домашні завдання задаватися не повинні. В 2-4 класах обсяги таких завдань повинні бути посильними для дітей цього віку. Але не завжди вчителі додержуються цих правил. Буває й так, що діти не справляються з мінімальним навантаженням. На допомогу приходить репетитор. Втім, є й інші думки щодо репетиторів. Наприклад, складається враження, що вчитель погано виконує свої обов’язки, нічого не вчить, а потім натякає на помічника собі ж.

Як вчинити правильно?

Думки психологів щодо дитячих репетиторів розділилися. Одні з них говорять про те, що діти в початковій школі не повинні займатися з репетиторами. За прикладом фінських шкіл, учні в початкових класах взагалі не повинні виконувати домашніх завдань. В першу чергу, це стосується 1-2 класу, коли дитина тільки починає адаптуватися до колективу та нового розпорядку дня. В цей час не потрібно перевантажувати її навчанням, робити перші шкільні роки сірими та безрадісними.

Є психологи, які дотримуються іншої думки, вважаючи, що репетитор потрібен для того, щоб хоча б раз на тиждень закріплювати отримані в школі знання, адже вчителям не під силу забезпечити весь спектр навчання. На їхню думку, репетитор навчає дитину навичкам самостійної роботи, тренує пам’ять та увагу.

В МОН говорять, вчителі не можуть зобов’язати батьків наймати репетитора. Програма в молодших класах не настільки складна, щоб виконувати домашнє завдання з репетитором. Іноді достатньо відвідувати групу продовженого дня. Тому батьки на свій розсуд вирішують, чи потрібен репетитор.

Джерело: http://www.segodnya.ua/life/education/kak-ne-peregruzit-rebenka-znaniyami-663837.html

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.