Як боротися з хронічною втомою? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 14.03.2016 19:00 · Розділ: Краса і здоров'я

Хронічна втома - досить поширене явище. Часто ми відчуваємо його на собі. Одна справа, коли ми втомлюємося після важкого трудового дня, іспиту чи фізичної праці, а зовсім інша – коли втома переслідує нас постійно.


Лікарі не дають однозначної оцінки цьому захворюванню. Сьогодні це питання активно вивчається. Однак, більшість із них сходяться в думці, що причиною хронічної втоми є наявність в організмі вірусів і порушення роботи центральної нервової системи. Насамперед, людина, яка страждає цим захворюванням повинна звернутися до лікаря-невропатолога та пройти повний комплекс діагностики та лікування. Детальніша інформація на сайті http://www.leomed.com.ua/.

Якщо віруси атакують імунну систему, то хронічна втома стає захисною реакцією організму на цю атаку. Захищаючись від вірусів, організм виробляє цитокіни, які стають причиною підвищення температури тіла, болі у м’язах та загального нездужання. В більшості випадків синдромом хронічної втоми страждають люди з надмірним фізичним чи розумовим навантаженням. Напружений графік призводить до збоїв в роботі організму та нервових зривів. Це захворювання виникає в будь-якому віці. Часто його діагностують в жінок.

Основні симптоми хронічної втоми: простудні захворювання, які закінчуються тривалим періодом підвищеної стомлюваності та частими головними болями, загальна слабкість, депресії. Це може тривати більше, ніж півроку. При цьому стан може різко погіршуватися.

Наслідками цього захворювання можуть бути екземи, розлади травлення та безсоння. Може знижуватися працездатність та послаблюватися увага. Депресія, апатія, іпохондрія і навіть фобії значно погіршують стан організму і важко лікуються. Може відбуватися зміна температури тіла. Це призводить до запаморочень, втрати ваги, погіршення зору і порушення ритму серця. При наявності таких симптомів необхідно обстежитися. Перш за все, людина, яка відчуває хронічну втому, повинна зменшити добове психічне навантаження, правильно розпланувати свій день, щоб праця чергувалася з відпочинком.

Що стосується оздоровчих процедур, то медики рекомендують правильне харчування, прогулянки на свіжому повітрі та фізичні вправи. Корисними стануть сеанси психотерапії, артотерапія та прийом гомеопатичних препаратів з метою зміцнення імунітету та отримання нових вражень та позитивних емоцій.

Джерело: http://www.segodnya.ua/life/health/kak-borotsya-s-hronicheskoy-ustalostyu--696730.html

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.