В Китаї виявлено останки "американського" динозавра Автор: Вікторія · Опубліковано: 04.09.2009 09:52 · Розділ: Цікаві факти

Вперше на території Китаю було виявлено останки динозавра, що відносяться до виду, який раніше зустрічався тільки в Північній та Південній Америці і Європі.

Кістки викопної тварини - зчленовані шийні хребці, права частина тазового поясу і кілька неідентифікованих кісткових фрагментів - були знайдені в північно-західній провінції Ганьсу. І тільки зараз вчені змогли визначити, що кістки належали новому виду динозаврів групи брахіозаврідних зауроподів.

Фото взяте з сайту msnbc.msn.com
Фото взяте з сайту msnbc.msn.com

На думку палеонтологів, новий вид Qiaowanlong kangxii, названий так на честь китайського імператора династії Цин, був близьким «родичем» північноамериканського зауропосейдона - найбільшої істоти, що будь-коли ходила по Землі. Відклади порід, в яких були знайдені кістки, сформувалися в ранньому крейдяному періоді, тобто близько 100 мільйонів років тому.

Судячи з останків, Qiaowanlong kangxii був відносно маленьким зауроподом. Довжина його тіла не перевищувала 12 метрів, висота - 3 метрів, а вага складала близько 10 тон. Qiaowanlong kangxii нагадував жирафа: як і у всіх представників брахіозаврідного сімейства, у нього була довга шия і дуже довгі передні лапи.

Джерело webplus.info


Інші новини розділу