Ющенко оскаржить звільнення Стельмаха в Конституційному Суді Автор: Lussilda · Опубліковано: 28.01.2009 06:17 · Розділ: Політика

Президент Віктор Ющенко звернеться до Конституційного Суду щодо рішення Верховної Ради про звільнення Володимира Стельмаха з посади голови правління Національного банку України.

[img]/i/news/17.jpg[/img]

Як передає офіційне інтернет-пердставництво Глави держави, у вівторок в Брюсселі на спільній прес-конференції з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу Президент України Віктор Ющенко заявив, що він прийняв рішення оскаржити в Конституційному Суді рішення ВР про скасовування постанови від 2004 року про призначення на Голову НБУ Володимира Стельмаха.

«В.Ющенко пояснив, що відповідно до Закону про Національний банк, ця інституція має бути аполітичною, а її Голова обирається на визначений термін – що має захистити його» - повідомляє Прес-служба президента.

Ющенко наголосив, що закон про Національний банк навмисно формувався таким чином, щоб убезпечити НБУ і його керівництво від політичного тиску.

За інформацією офіційного сайту Президента, заступник Глави секретаріату Президента – уповноважений Президента з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України Ігор Пукшин повідомив, що Ющенко планує звернутися до КС не для того, щоб поновити повноваження Володимира Стельмаха, оскільки вони не припинені, а лише для того, щоб «запобігти подібним квазікадровим рішенням парламентаріїв у майбутньому».

«Рішення Верховної Ради про скасування своєї Постанови від 16 грудня 2004 р. про призначення Володимира Стельмаха Головою Національного банку, а також прийнята Постанова про відповідальність Президента України В.Ющенка за ситуацію, що склалася у фінансово-кредитній сфері України, є політичними демаршами і не тягнуть за собою жодних юридичних наслідків» - сказав Пукшин.

Заступник Глави секретаріату також вважає рішення Верховної Ради незаконним і неконституційним. За його словами, «В.Стельмах залишається повноправним та легітимним головою НБУ і продовжуватиме здійснення своїх повноважень».

При цьому він додав, що голова НБУ може бути звільнений з посади виключно у порядку, передбаченому Конституцією України, тобто лише за поданням Президента України.

Не менш абсурдним, на думку І.Пукшина, є рішення ВР про відповідальність Президента України В. Ющенка у фінансовій сфері. На думку чиновника - не можна покладати відповідальність за стан справ в економіці держави, на фінансовому ринку, у соціальній сфері на Президента, так як, згідно Конституції, за це має відповідати парламент і уряд держави.

Також Пукшин зазначив, що такі рішення приймалися депутатами лише для того, аби «відвернути увагу суспільства від невдалих «газових переговорів», бюджетної кризи, яка наближається, критичного стану економіки держави. Не виключено, що такими діями уряд хоче отримати доступ до можливості неконтрольованої емісії гривні для покриття дефіциту та недонадходжень до Державного бюджету 2009 року».


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.