В Індії виявлено жаб, які в’ють гнізда Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.09.2009 15:25 · Розділ: Природа

Біолог з Університету Делі (Індія) виявив три рідкісних види жаб, які в'ють гнізда. За допомогою гнізд земноводні захищають відкладену ікру від спеки і хижаків. Відкриття було зроблено Сатьябхамою Дас Біджу в тропічних лісах гірського ланцюга Західні Гати в південних штатах країни - Керала і Карнатака.

Дорослі особини цих рідкісних видів земноводних ледь сягають в довжину 12 см. Самки споруджують гнізда після відкладання ікри: згортають лист у кокон і скріплюють його краї з допомогою липкою слизу. В Америці та Африці теж водяться жаби, які в’ють гнізда. Але вони відрізняються від індійських родичів тим, що самка і самець будують притулок разом, і відбувається це в процесі відкладання ікри.

Доктор Біджу називає виявлені ним види жаб надзвичайно рідкісними, єдиними у своєму роді в Азії, і зазначає, що вони перебувають під загрозою вимирання. За його словами, сьогодні ареали цих земноводних знищуються через розширення плантацій, на яких вирощують каву та інші сільськогосподарські культури. Якщо ще вісім років тому цих істот можна було побачити в лісі досить часто, то сьогодні, щоб знайти хоча б одну особину, потрібно докласти чимало зусиль.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу