Облаштовуємо зимовий сад Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 04.03.2016 19:59 · Розділ: Життя

Пізньої осені обсипається барвисте листя з дерев. Сад виглядає дуже сумно, і дачники починають сумувати за тими теплими деньками, коли можна було відпочивати серед яскравої зелені. Щоб приємно проводити час протягом цілого року, можна облаштувати зимовий сад. Зробити зону релаксу не так складно, як здається на перший погляд.

Тепле місце

Приміщення для зимового саду повинно прилягати до стіни будинку. Звичайно, ви можете облаштувати його в окремому приміщенні, але це буде більш витратно з точки зору опалення. Тому спеціалісти рекомендують зробити його по принципу веранди. Причому, краще облаштувати зимовий сад зі східної чи західної сторони будинку. Південна сторона не підходить, бо рослини будуть страждати від спеки, а на північній – вони будуть мерзнути.

Форма зимового саду може бути, як проста чотирикутна зі скатним дахом, так і складна багатокутна. Все залежить від вашої фантазії та гаманця. До фундаменту особливих вимог не висувається, адже стіни зі скла або полікарбонату легкі, тому немає потреби в міцній основі. Але якщо споруда буде більш складна та матиме велику вагу, тоді основу можна підсилити арматурою (за допомогою паль, які вбиваються на глибину 1,5-2 м). Сортамент арматуры по таблице нараховує декілька позицій, тому необхідно обрати ту, яка найбільше підійде для укріплення фундаменту. Краще встановити конструкцію на цоколі, який буде підноситися над землею. Тоді ви зможете встановити опалювальні прилади. До того ж, взимку замети не будуть псувати красу зимового саду, підпираючи його стіни.

Комфорт для рослин

З настанням холодів зимовий сад необхідно обігрівати не менше, ніж житловий будинок. Для цього використовують електрообігрівачі або конвектори, які підключаються до системи центрального опалення. Враховуйте, що рослинам потрібне більш вологе повітря, тому не пересушуйте його. Якщо рослини знаходяться не в горщиках, а в грунті, тоді треба прокласти опалювальну систему і в грунт.

Необхідно облаштувати вентиляцію. Для цього в каркасі зимового саду передбачені отвори для притоку повітря. Вони повинні бути у верхній і нижній частині конструкції. Необхідно обладнати зимовий сад додатковими освітлювальними приладами, які стануть у пригоді взимку. Потрібні спеціальні фіто-лампи, які використовуються виключно для рослин. Для додаткового поливу можна встановити декоративні фонтанчики.

Підбираючи рослини в свій зимовий сад, необхідно пам’ятати, що різні види рослин потребують різних умов. Тому треба вибирати ті, що мають однакові вимоги до освітлення, вологості, температури та поливу.

Джерело: http://www.segodnya.ua/life/lsociety/obustraivaem-zimniy-sad-podbiraem-rasteniya-i-vystraivaem-karka

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.