Де і що можуть навчитися люди похилого віку? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 10.02.2016 16:20 · Розділ: Освіта

Сьогодні в Україні існує велика кількість приватних навчальних центрів, які пропонують свої послуги людям похилого віку. Це означає, що кожна людина незалежно від віку може знайти для себе цікаве заняття.


В навчальних центрах є можливість вивчити літературу, іноземну мову, психологію, танці, співи та комп’ютерні науки. Викладачі відмічають, що дефіциту в учнях немає. Більшість людей похилого віку готові скористатися такою можливістю та навчитися чому-небудь корисному. Не дивлячись на те, що шкільний темп по плечу не кожному, вони можуть не гірше за будь-якого учня написати реферат чи виконати складне домашнє завдання.

Спеціаліст одного з навчальних центрів для людей похилого віку відмічає, що наші дідусі та бабусі не встигають за стрімким розвитком новітніх технологій, тому їм дуже важко освоїти смартфони, комп’ютери та інші гаджети. В побуті це приносить безліч проблем та незручностей. Наприклад, вони не можуть спілкуватися з дітьми, які проживають в іншій країні. Для того, щоб іти в ногу з часом, вони готові знову сісти за парту.

В більшості випадків студентами стають люди після 60 років. Частіше слухачам вже виповнилось 70 і 75 років. Це пов’язано з тим, що в 60 років більшість людей підробляє, а в 70 років вже можна відпочити, а разом з тим, освоїти щось нове. Не останню роль відіграє і бажання спілкуватися з іншими людьми.

Згідно з даними, отриманими з різних навчальних центрів, найпопулярнішими факультетами є комп’ютерна грамотність, іноземні мови та вивчення здорового способу життя.

В державних безоплатних центрах заняття проводять волонтери, які самостійно складають програму та розклад. Що стосується приватних центрів, то вони організовують платні курси. Жорстких правил прийому немає: оплатив, приходиш на заняття, тебе навчають та перевіряють знання.

Не всі спеціалісти погоджуються з тим, що з віком здатність навчатися знижується. В навчальному процесі застосовуються спеціальні методики. Наприклад, в похилому віці не підходить такий метод вивчення англійської мови, як аудіювання, тому що в багатьох студентів можуть бути проблеми і слухом. Заучувати пройдений матеріал на пам'ять – це ненадійний метод, тому що в людей похилого віку використовується короткочасна пам'ять. Саме тому навчальний процес йде повільно, з неодноразовим повторенням. Навчання в таких центрах дарує багатьом людям нове життя та віру в себе.

Джерело: http://www.segodnya.ua/life/education/gde-i-chemu-mogut-nauchitsya-lyudi-v-vozraste-667788.html

Інші новини розділу

  • Як отримати студентську візу в Великобританію

    Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

    Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


  • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

    Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

    Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


  • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

    Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

    Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


  • 4 факти шкідливості домашнього завдання

    4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

    Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


  • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

    Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

    Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.