7 українських шкіл ввійшли в список найбільш інноваційних у світі Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 04.02.2016 16:00 · Розділ: Освіта

Раніше вважалося, що інноваційна школа – це навчальний заклад, в якому поглиблено вивчається який-небудь предмет або використовуються спеціальні методи. Сьогодні до цього додають ще один критерій – використання в навчальному процесі IT-технологій.


На днях в Міністерстві освіти відбулась зустріч директорів тих навчальних закладів, які ввійшли в список найбільш інноваційних шкіл світу. Цей список складається кожного року відповідно до програми розвитку науки Microsoft. В нього ввійшло 7 шкіл України: 5 зі столиці та по одній з Тернополя та Дніпропетровська. Саме ці школи активно використовують IT-технології в навчальному процесі. Діти проводять досліди в режимі онлайн, розвиваються та вчать новий матеріал. Вони створюють цікаві презентації та проекти, використовуючи IT-технології, а батьки замість того, щоб порівнювати свою дитину з більш успішнішими однолітками, оцінюють та аналізують знання свого чада. Діти працюють в сучасних лабораторіях, а на уроках їм показують відео-фрагменти та анімаційні ролики, цікаві малюнки та фото. Також в навчальному процесі використовуються 3-D моделі. Закінчивши інноваційну школу, дитина може вступити до одного з престижних європейських вузів, представлених на сайті http://studyso.at/service/visshee-obrazovanie-shveytsariya.

В ході навчального процесу вчителі не просто читають дисципліни біля дошки, а спілкуються в індивідуальному порядку з кожною дитиною. Цьому сприяє те, що в класі 10-15 учнів, тому кожному з них приділяється належна увага. Завдання вчителя – створити умови для дискусії і самостійного вирішення учнем того чи іншого питання.

Що стосується інноваційних шкіл в Києві, то ситуація тут зрозуміла, адже де, як не в столиці створюються навчальні заклади такого типу. А що ж особливого в Заліщицькій гімназії, що в Тернопільській області? Не дивлячись на те, що це звичайний сільський навчальний заклад, він вважається інноваційною школою. В школі працює 9 відділень та студія «Думка плюс», в якій всі охочі школярі можуть створювати презентації і навіть фільми. Вчителі теж не стоять на місці. Вони весь час удосконалюються, а для цього проходять навчання в школі комп’ютерних технологій. В рейтингу найбільш інноваційних шкіл світу гімназія відмітилась завдяки тому, що дітей вчать використовувати новітні технології для вивчення практично всіх предметів.

Джерело: http://www.segodnya.ua/life/education/7-ukrainskih-shkol-voshli-v-spisok-samyh-innovacionnyh-v-mire-

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.