Вчені виявили найстаріші в Європі кам'яні сокири Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.09.2009 14:42 · Розділ: Цікаві факти

Вчені виявили найстаріші в Європі кам'яні сокири. Знахідкам, як встановили дослідники, 900 тисяч років. Раніше фахівці оцінювали вік цих інструментів, виходячи з технології їх виробництва, - їм давали 200 тисяч років. Тепер дослідники застосували палеомагнітне датування - метод датування порід, в яких виявили сокири, за допомогою аналізу залишкової намагніченості. В результаті було встановлено, що вік знахідок становить 760 тисяч і 900 тисяч років.

За словами дослідників, нові результати змушують переглянути існуючі уявлення про розвиток технології виробництва інструментів у предків сучасної людини. Справа в тому, що найстаріші інструменти віком до 1,4 мільйонів років раніше знаходили тільки в Африці. При цьому, в Європі виявляли кам'яні сокири не старші 500 тисяч років.

Нещодавно вченим вдалося довести, що інструменти неандертальців нітрохи не поступалися кам'яним інструментам предків сучасних людей. Для цього фахівці створили точні копії кам'яних інструментів того часу: "пластин" і "лез" - шматків каменю з гострими краями. Випробування показали, що інструменти неандертальців за деякими параметрами були кращими за знаряддя виготовлені людьми.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу