Що таке хаби: всі плюси і мінуси нового формату шкіл в Україні Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 31.01.2016 18:07 · Розділ: Освіта

Реформи в системі освіти і науки назріли давно. І дітей, і батьків, і вчителів, і роботодавців не влаштовує нинішня система освіти, а саме навчання заради самого навчання. Більша частина знань, отриманих в школі, можуть так і не знадобитися в житті. Тому люди часто задають питання, навіщо вони вивчали так багато предметів, і де отримані знання можна використовувати?


Міністерство освіти і науки планує створити за прикладом західних країн спеціальні школи-хаби. Це навчальні заклади, в яких учні можуть отримувати лише практичні знання, які знадобляться їм в житті.
За словами заступника міністра освіти України модернізація шкільної освіти в майбутньому буде проходити в чотири етапи. Перш за все, це повне оновлення шкільних програм. Уроки повинні бути пізнавальними та цікавими для дітей. Освіта буде охоплювати всі сфери життя. Окреме питання – це педагогічний склад. Він буде готуватися таким чином, щоб вчителі були відкриті новим знанням та крокували в ногу з часом. Звичайно, повинна бути відповідна матеріально-технічна база і методична література

Впровадження такої система, як School HAB полягає в тому, що почнуть працювати центральні школи-хаби, оснащені лабораторіями та всім необхідним для практичних занять обладнанням. Крім центральних навчальних закладів будуть працювати і невеликі дочірні школи. Учні, які будуть їх відвідувати, матимуть змогу звернутися в центральну школу для закріплення отриманих знань.

Зміни торкнуться і акцентів в освіті. Акцент буде робитися на спілкування з учителем та між собою. Уроки будуть спрямовані на розвиток мислення, а не на вкладення в уста завчених текстів з книг та конспектів, продиктованих вчителями. Проблема сучасної освіти в тому, що учень не може виразити власної думки в творі, а при виборі вищого навчального закладу не може пояснити, чому вибрав ту чи іншу професію.

Ідея створення таких навчальних закладів не залишилась на рівні обіцянок. Уряд зробив перші кроки, виділивши кошти на створення в кожній області такої школи. Це приблизно 5-11 мільйонів гривень на кожну. На миттєвий результат ніхто не розраховує, бо для реалізації такого масштабного проекту потрібний час.

Батьки та вчителі з нетерпінням чекають втілення проекту в життя. Вони вважають, що прийшов час щось міняти, а для цього потрібно йти шляхом більш успішних країн. До того ж, західні колеги готові поділитися своїм досвідом та літературою. Є й такі батьки, що не в захваті від нововведення. Вони вважають, що такі школи будуть доступні тільки для мажорів.

Джерело: http://www.segodnya.ua/life/education/chto-takoe-haby-vse-plyusy-i-minusy-planiruemogo-novogo-format

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.