Як знайти роботу у великій компанії: ТОП-5 сфер діяльності Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 28.01.2016 16:38 · Розділ: Життя

Більшість людей вважає, що працювати у великій компанії набагато краще, тому що робота в ній більш стабільна, ніж в невеликій фірмі. Далеко не всі погоджуються з такою думкою.


Нещодавно аналітики rabota.ua провели дослідження тих сегментів ринку, в яких більше великих роботодавців. Найбільшу кількість вакансій пропонують в оптовій торгівлі. Сюди відноситься 12% всіх вакансій. Друге місце займає роздрібна торгівля – кожна десята вакансія. З невеликим відривом третє місце посідає виробництво та промисловість – 9%.

Аналітики відмітили, що майже 40% компаній-роботодавців позиціюють себе як невеликі підприємства, число робітників у яких не перевищує 20 чоловік. Багато компаній користуються аутсорсинговими послугами і беруть в «оренду» працівників з метою скоротити витрати на забезпечення та утримання робочого місця того чи іншого спеціаліста. Детальніше про надання таких послуг можна дізнатися на сайте. Кожен п'ятий роботодавець запевняє, що число робітників в його компанії – не більше 50 чоловік, кожний десятий – 100 чоловік, і лише 14% - це компанії, де кількість співробітників складає від 100 до 500 осіб.

В яких сегментах ринку працюють компанії-роботодавці, що пропонують найбільшу кількість вакансій? Перша п'ятірка виглядає так.
1. Державний сектор.
2. FMCG.
3. Страхування.
4. Телекомунікації.
5. Фінансові послуги.

Державні структури завжди відрізнялись великою чисельністю співробітників. FMCG – це товари повсякденного вжитку, які відносно дешево коштують, швидко продаються та використовуються на протязі визначеного часу. Сфера FMCG – найбільш затребована на ринку праці, тому в ній працює велика кількість компаній. В сфері фінансових операцій та банківських послуг здебільшого не існує великих компаній в зв'язку з тим, що держава проводить обмежену політику з метою укріплення ринку.

Якщо говорити про більш «збалансовані» сфери діяльності, в яких кількість великих і малих роботодавців практично однакові, можна відмітити роздрібну торгівлю, фармацевтику, медіа, сільське господарство, IT-сферу. Саме ці сегменти можуть вибирати кандидати, які ще не визначили, в якій компанії їм більше подобається працювати – у великій компанії чи маленькій команді.

Якщо ж кандидат хоче працювати в невеликому колективі, з дружньою атмосферою та повною відсутністю бюрократії, йому необхідно вибирати вакансії компаній в сфері освіти, краси та здоров'я, архітектурних бюро та юридичних фірмах.

Джерело: http://www.segodnya.ua/economics/business/kak-nayti-rabotu-v-krupnoy-kompanii-top-5-sfer-685276.html

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.