Що таке електрокар і в якому вигляді він з’явився на українському ринку? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 28.01.2016 13:20 · Розділ: Авто-мото

З початку року електрокари здешевіли майже на 15 %. Не дивлячись на це, ціни на екомобілі в Україні залишаються захмарними. За рахунок ПДВ для українців вони майже на четверть дорожчі, ніж для жителів Європи чи Америки. Наприклад, в середньому електрокар коштує 32 тис. доларів. В Європі ця сама модель обійдеться в 23 тис. доларів.


Переваги електрокара очевидні. Наприклад, для автомобіля, оснащеного двигуном внутрішнього згоряння, потрібно 10 л бензину на 100 км. Якщо додати сюди мінімальні витрати на масло та фільтри, то на все піде 10 доларів. Витрати на електромобіль становлять близько 1 долара на 100 км. І це не говорячи про техогляд, який для машини на бензині необхідно проводити кожні 10 тис. км, а для екомобілів – один раз на 40 тис. км.

Це непоганий показник, але не для нашого рівня життя. Мало хто з українців може викласти зі своєї кишені 30 тис. доларів на придбання такого авто. Саме тому більшість автолюбителів вдаються до більш дешевших способів. Последнее поколение ГБО - кращий тому приклад. Газобалонне устаткування дає не тільки економічну, а й екологічну вигоду.

Якщо говорити про бюджетні варіанти електрокарів, то на українському ринку представлена компанія BioAuto. Автомобілі моделі EVA 2011-2012 року випуску можна придбати за 10-11 тис. доларів. Більш сучасні електрокари цієї ж серії коштують близько 30 тис. доларів. В найближчому майбутньому китайські автомобілі можуть подешевшати. Компанія планує збирати екомобілі на базі одного з українських автозаводів. Не дивлячись на це, покупці віддають перевагу електрокарам, випущеним в США.

Сьогодні в Україні є можливість придбати електрокар з пробігом. В більшості випадків - це 10-40 тис. км. При цьому на автомобіль дається гарантія від 3 до 8 років. Експерти наголошують, що батарея – це серце електромобіля. Чим потужніша батарея, тим більше може проїхати автомобіль без зарядки. А це дуже важливо в умовах, коли зарядна інфраструктура в Україні тільки-но почала розвиватися. Більшість спеціалістів вважають, що для українських доріг підійде батарея 24 кВт. З нею можна проїхати близько 200 км без підзарядки. Нагадуємо, що в 2014 році столична адміністрація завдяки старанням власників електромобілів дозволила їм безоплатне паркування та переміщення по полосам громадського транспорту. Більшість українців скептично відносяться до електрокарів. Велику роль відіграє і вплив вітчизняного автопорома.

Джерело: http://www.segodnya.ua/economics/avto/chto-takoe-elektrokary-i-v-kakom-vide-oni-poyavilis-v-ukraine-

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.