У Фінляндії запущений пілотний проект "Школи майбутнього" Автор: kseniya_www · Опубліковано: 23.01.2016 12:42 · Розділ: Освіта

Більшість дитячих психологів вже досить давно твердять про те, що в разі зміни підходу до навчання дітей, популярність школи виросте в рази. Варто згадати, з яким трепетом кожна дитина очікує першого навчального дня, але зіткнувшись з суворою реальністю, маленьких школярів осягає велике розчарування.

У Фінляндії ж, у свою чергу, вирішили послухати поради психологів і круто змінити навчальний процес. Першопрохідцем у зміні системи дитячої освіти стала школа Saunalahti міста Еспоо, відкрила свої двері всього рік тому. З першого погляду, школа нагадує музей сучасних мистецтв: вигадливий вентилируемый фасад, цікавий інтер'єр, елементи сходів з модрини, гармонійно поєднані з інтер'єром у стилі хай-тек відразу ж розбурхують дитячу уяву.

Архітектори фінської компанії VERSTAS Architects, що займалися розробкою екстер'єру та інтер'єру школи, прийняли рішення відмовитися від традиційного і нудного поділу на класи, завдяки чому сама школа більше нагадує кафе або загальний зал торгового супермаркету.

При цьому, на 10,5 тис. кв. м. розташовуються середня і початкова школа, концертний зал, декілька спортивних майданчиків, бібліотека і відділення дошкільної освіти. Завдяки розслабленій атмосфері і праву дитини вибирати місце під час уроків, навчання, за словами психологів, сприймається вдвічі ефективніше. Крім того, за розмови під час занять дітей не карають, а заохочують.

Основну ставку на навчання в «школі майбутнього» зроблено на командну роботу. При цьому, дизайнери вирішили відмовитися і від традиційних дощок: тепер їх роль виконує величезна мультимедійна сенсорна панель, на яку кожен школяр, за допомогою ноутбука, може відправити свою інформацію.

Також варто відзначити, що шкільна їдальня для Saunalahti є місцем зустрічі всіх учнів освітнього закладу. Крім того, на території їдальні розташована сцена, яка дозволяє перетворити приміщення в величезний глядацький зал місткістю 4-5 тис. чоловік.

Цікаво, що після шкільних занять, будівля перетворюється на громадський центр для всіх жителів міста: тут функціонують і спортивні зали, і майстерні, і читальні зали, і різні гуртки за інтересами, відвідати які абсолютно безкоштовно може кожен мешканець міста. У Міністерстві освіти Фінляндії відзначили, що учні Saunalahti показують значно більшу успішність, ніж їх однолітки, які навчаються в традиційних школах, тому, мабуть, в майбутньому подібна концепція буде застосована для всіх загальноосвітніх закладів країни.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.