У Челябінському селі виховують правильних мисливців і рибалок Автор: kseniya_www · Опубліковано: 22.01.2016 21:29 · Розділ: Події у світі

Який хлопчисько не мріє стати мисливцем, постріляти качок, косулю та іншу лісову живність. Це, напевно, закладено ще з прадавніх часів, коли видобута дичина була запорукою для виживання первісної людини.

Луки і стріли залишилися в минулому, а ходити на ведмедя з рогатиною зможе далеко не кожен. Сьогоднішні мисливці використовують для полювання різного роду стрілецьку зброю, знаряддя, навіть спеціальні рукавиці. До слова можна купить кевларовые перчатки по этой ссылке.

Мисливцями не народжуються, ними стають, а в Челябінській області взагалі навчають цієї майстерності з підліткового віку. У селі Аргаяш при місцевому Будинку культури вже кілька років працює гурток правильного полювання і рибалки. Веде його ентузіаст своєї справи і переконаний любитель природи Сергій Дегтярьов.

Хоча він не має педагогічної освіти, зате за його плечима багатий професійний досвід. Він багато років працював, в тому числі, і єгерем, де і сам освоїв мисливську науку, премудрості того, як берегти ліс. Для цього населеного пункту подібна проблема досить актуальна. Третина його чоловічого населення - професійні мисливці, тому часто з дорослими в тайгу постріляти виходять і підлітки. Тому це ремесло знайоме їм з дитинства.

Навчати місцевих юних мисливцем елементарним навичкам немає необхідності, але все ж якісь уроки про те, як читати сліди звірів, хоча б тієї ж дикої козулі, він прививає своїм вихованцям. Але головний акцент на його заняттях робиться на природоохоронних заходах, у тому числі, як саджати дерева, як зробити лісові годівниці для тієї ж козулі, навіщо розкладати сіль за солонців і як їх виготовити. Як вважає учитель-ентузіаст мисливської справи, отримані підлітками знання та навички навчать їх відрізняти охоту від браконьєрства, тому заняття і називаються гуртком правильного полювання і рибалки.

Що стосується риболовлі, то полігоном для школярів стало сусіднє озеро Аргаяш. Тут проходять відповідні практичні заняття. Навіть ту ж лунку треба вміти пробурити правильно і треба знати як ловити її на мормишку. Вихованці гуртка беруть участь у багатьох змаганнях, а на Кубку Уральського округу з лісового багатоборства представляють Челябінську область і часто завойовують призові місця. Досить сказати, що десять з двадцяти чотирьох його учнів стали спортсменами-розрядниками у сфері підводного лову.

Можна не сумніватися, що пройшовши такий курс і вже ставши дорослими, вихованці Сергія Дегтярьова будуть дбайливо ставитися до природи, а саме полювання та риболовля стануть їх хобі, яке дозволить скрасити дозвілля, а не приносити хиже задоволення від вбивства.


Інші новини розділу