Замінники цукру не сприяють схудненню Автор: Lesly · Опубліковано: 03.09.2009 11:35 · Розділ: Краса і здоров'я

Штучні замінники цукру аж ніяк не сприяють схудненню, а навпаки можуть сприяти збільшенню ваги, повідомляють вчені. Відбувається це тому, що організм людини не здатний зробити різницю між справжнім цукром та його низькокалорійними замінниками, які зараз широко застосовуються в харчовій промисловості.

Штучні підсолоджувачі, так само як і цукор активують рецептори кишечника, відповідальні за всмоктування глюкози. В результаті, в організм потрапляє додаткова кількість цукру і, відповідно, зайві калорії – його незмінні супутники.

Для людини, що прагне привести себе в форму це означає незначні або повну відсутність бажаних результатів. З часом це, навіть, може призвести до збільшення ваги.

Професор з Ліверпульського університету (Англія), Сорая Шіразі-Бічі (Soraya Shirazi-Beechey) розповідає: "Якщо ви хочете схуднути, то штучні замінники цукру аж ніяк не допоможуть вам в цьому. Я рекомендую вживати природну їжу, але в менших кількостях".

Професор вивчала процеси всмоктування цукру, чи точніше, глюкози в кров у тонкому кишечнику. Вона виявила особливі клітини, які відповідають за ідентифікацію цукру та виділення гормону, що сприяє всмоктуванню поживних речовин в кров, де в подальшому або спалюється, або трансформується в жир.

Що важливо, ці клітини вивільняють гормони і при виявленні штучних підсолоджувачів. В результаті, кишечник всмоктує його, як звичайний цукор. Більш того, як розповідає професор Шіразі-Бічі, замінники цукру не тільки активують рецептори кишечника, але й сприяють засвоєнню більшої кількості цукру. "Ви віддаєте перевагу дієтичній колі, щоб не набирати зайвих кілограмів, проте отримуєте зворотній результат: штучні підсолоджувачі активують рецептори, внаслідок чого ваш організм здатен засвоювати більше глюкози з їжі, яку ви споживаєте".

Джерело: dailymail.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.