Як можна економити на їжі - рецепти, бюджет, меню на тиждень Автор: kseniya_www · Опубліковано: 22.01.2016 20:29 · Розділ: Освіта

Уміння правильно витрачати гроші не стосується тільки придбання одягу і прикрас. Економити можна також і на їжі, причому це не означає, що необхідно зменшити раціон харчування або їсти тільки вівсянку на воді. Прочитавши статтю, ви зрозумієте, що можна харчуватися різноманітною їжею не витрачаючи на це величезні гроші.

Почнемо з того, що на їжу йде майже половина всього сімейного бюджету. Людина не може прожити без їжі і хоче, щоб ця їжа була смачною, а також поживною. Але, не можна ж всі зароблені гроші витрачати тільки на їжу, тому необхідно з'ясувати, як економити на продуктах харчування, без шкоди для здоров'я, оскільки економія не повинна перетворюватися на голодування.

Є ефективні дієти, серед них і диета дюкана атака, ознайомтесь з нею, щоб розуміти, які продукти вам потрібні для щоденного раціону.

Як економити на їжі, але при цьому не економити на здоров'ї, красі і хорошому настрої?

Нещодавно було проведено бліц-опитування серед звичайних людей, яке стосується того, що б вони вибрали - життя без обмежень або економію на продуктах харчування.

Варто сказати, результати були неоднозначними. Багато відповіли, що не знають, як економити на їжі. Рецепти вибирають прості, щоб зекономлені кошти витратити на подорожі. Інші висловлювалися за сувору економію в їжі і спланований сімейний бюджет, в результаті чого виходить накопичувати гроші. Треті вважають, що вже економлять, оскільки харчуються тільки вдома і не придбавають напівфабрикатів.

Четверті вважають, що економія на продуктах харчування важлива тільки у випадку, якщо необхідно зібрати певну суму на вчинення будь-якої суттєвої покупки і повинна стосуватися тільки на тих продуктах (торт, морозиво), без яких можна обійтися. Ще одна група людей схильна думати, що економити на їжі потрібно тільки тоді, коли закінчуються заощадження. Інші й зовсім не знають, як економити на продуктах харчування, причому навіть не збираються вчитися.

Якщо ж базуватися на думках експертів-дієтологів, то виходить, що економія на продуктах харчування можлива, при цьому ніякої шкоди здоров'ю вона не завдасть, оскільки саме дорогі продукти, від яких доведеться відмовитися або обмежити їх поїдання, найсильніше шкодять здоров'ю.

Економія, яка «дружить зі здоров'ям». Експертна оцінка

Експерти вважають, що економію потрібно починати ще в процесі вибору продукту, оскільки підсвідомо людина вибирає продукт по красі упаковки, а не за складом. У результаті купується найдорожчий товар, але це ніяк не гарантує його якість. Починайте огляд з ціни, потім ознайомтеся з складом і тільки після цього дивіться на оформлення упаковки.
Крім цього, варто звернути увагу на дисконтні, бонусні програми магазинів, а також акції. На перший погляд, багато заощадити не вдасться, але, якщо ви порахуєте, яка сума була зекономлена за місяць, самі здивуєтеся.

Що краще - опт або роздріб

Деякі вважають, що вигідніше ходити по магазинах щодня, деякі вибирають один похід на тиждень, а то й рідше, купуючи товари взапас. Не можна сказати, який з підходів більш вигідний. Головне - це ходити в торгову точку, попередньо написавши список потрібного товару і відклавши суму, потрібну для оплати покупки. Але, фахівці говорять, що при зростанні частоти відвідувань магазину, зростає ризик покупки продуктів, без яких можна чудово обійтися.

Поради фахівців

1. Головний заповіт того, як економити на продуктах харчування - «Не відвідуйте супермаркет на голодний шлунок!»

2. Не беріть з собою дитину - це ще один спосіб того, як заощадити бюджет сім'ї.

3. Намагайтеся робити покупки в магазинах з оптовими знижками.

4. Не лінуйтеся порівнювати вартість товару в декількох супермаркетах.

5. Купуйте товари вітчизняного виробника.

6. М'ясо купуйте великими шматками, а вдома ділите на менші, необхідні для приготування конкретної страви.

7. Не купуйте дороге м'ясо (свинина може бути замінена курятиною) - також корисну пораду, як заощадити на їжі. Меню на тиждень складайте таким чином, щоб відварне м'ясо чергувалося зі смаженою і тушкованим.

8. Забудьте про придбання дорогих йогуртів, замінивши їх кефіром або ряжанкою. Не можете, тоді відповіддю на питання про те, як заощадити бюджет сім'ї стане придбання йогуртниці.

9. Не варто купувати стерилізоване молоко. Воно не тільки не корисно, воно коштує набагато дорожче пастеризованого.

10. Відмовтеся від покупки ковбас - краще запекти або відварити м'ясо. Це не тільки корисніше, але й дешевше.

11. Також зверніть увагу ще на один метод того, як економити на їжі - рецепти страв з бобами, квасолею, горохом, грибами. Вони прекрасно замінюють потреба організму в білку.

12. Не варто купувати свіжі фрукти і овочі в зимовий час. Краще закупити їх у період сезону у великій кількості за невеликі гроші і заморозити їх у морозилці. Від цього корисних речовин в них не стане менше.

13. Ще одну слушну пораду, як заощадити на їжі - меню на тиждень складайте так, щоб їжа, яку ви не доїли вчора, могла стати частиною сьогоднішнього страви. Приміром, гречка - гречаники.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.