Як допомогти дитині написати твір Автор: kseniya_www · Опубліковано: 22.01.2016 20:16 · Розділ: Освіта

Далеко не кожна дитина має талантом до творіння літературних творів. Тим не менш, шкільна програма передбачає, що твори повинні писати все. В основному, вчителі вимагають від дітей яскравих, цікавих і продуманих творів. Саме за такі творіння школярі отримують гарні оцінки. І якщо вийшло так, що дитина не наділений літературним талантом, на допомогу в написанні шкільного твору можуть прийти батьки.

Проте, в силу зайнятості, сучасні батьки воліють попросту купити есе або твір. Однак, зважившись допомогти школяреві, більшість батьків забувають, що для якісного написання шкільного твору необхідно включити фантазію, а також можна робити відхилення від основного завдання.

У деяких випадках, хто просить допомоги дитина стикається з агресією і тиском з боку батьків, оскільки вони не знають, як підійти до того чи іншого завдання. В основному, головною «відмазкою» батьків є незаперечний факт: домашнє завдання задається учневі, а не батькам. Однак погодьтеся, що дитина просто не знає, до кого звернутися за порадою, як не до батькам.

При цьому, кожен батько повинен запам'ятати, що коштує кілька раз допомогти дитині писати твір, щоб він зрозумів основні принципи, після чого буде робити це самостійно, без чиєї-небудь допомоги. Деколи корисно і разом почитати художню літературу, яку задали дитині.

В основному, твори для учнів молодших класів не відрізняються особливою складністю: дітям пропонується описати повсякденні речі, прикрасивши їх епітетами, замінюючи звичайні слова синонімами. У старших класах твори стають більш складними, адже школяр, ставши старше, повинен навчитися виражати свої думки і емоції. Саме тому, більшість сучасних дитячих психологів радять навчити писати твори ще в молодших класах.

Перш ніж приступити до написання твору, необхідно зібрати інформацію по темі. Після чого, необхідно скласти чіткий план самого твору, який зазвичай складається з трьох основних частин: вступу, основної частини з розкриттям теми, а також висновків. Дитина повинна пам'ятати, що будь-який літературний твір має подібну структуру, завдяки якій логічний ланцюжок думок, викладених у ньому, простежується від першого і до останнього слова.

Крім того, вкрай не рекомендується писати твір замість дитини, оскільки надалі він звикне до цього і буде залежний від батьків, що буде помітно під час шкільних іспитів, на яких його, очевидно, чекає фіаско.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.