Крихітні музичні інструменти: минуле і сьогодення Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 19.01.2016 22:04 · Розділ: Цікаві факти

В усі часи майстри створювали музичні інструменти надзвичайно маленького розміру. Ці інструменти настільки крихітні, що здаються іграшками. Сьогодні вже відомо про найменшу в світі арфу, гітару, скрипку, піаніно, фортепіано, саксофон та балалайку.


Уявіть собі піаніно Yamaha JU 109 PWH вагою в 2,5 кг. Так от, відома японська компанія Sega створила унікальний музичний інструмент, який має 88 клавіш. При цьому ширина кожної клавіші складає всього 4 мм! Звичайно, зіграти на цьому піаніно досить складно, але в ньому є крихітна електронна начинка, яка дозволяє награвати мелодії Чайковського і Біллі Джоела.

Довжина найменшого саксофону – 30 см. Відомо, що сопрано-саксофон має також невеликий розмір, але цей рекордсмен ще менший, ніж сопрано. До того ж, він звучить на октаву вище.

Найменша губна гармошка має назву «Little Lady». Вона більше нагадує брелок, але все ж має 4 отвори з діапазоном в одну октаву. Грати на ній зможе навіть дитина. З’явилась гармошка наприкінці 19 століття. Найчастіше її купують в якості оригінального подарунка своїм знайомим та друзям.


Що стосується мініатюрних скрипок, то є декілька відомих майстрів, які створили цей інструмент в зменшеному вигляді. Слід відзначити скрипаля із Китаю, який створив скрипку, що має довжину 2 см. Вона зроблена з клену та являється робочим інструментом, але насправді важко уявити, як можна на ній грати. Але рекордсменом з виготовлення скрипок є Микола Срядистий, який створив інструмент довжиною менше, як пів міліметра! Скрипка легко проходить через вушко голки. Сьогодні цей рекорд ніхто не може побити.


Відомий на весь світ майстер створив мініатюрну балалайку, яка складається з 40 частин. Її струни тонші від людської волосини в 50 разів, а сам інструмент виготовлений з дерева.


Важко собі уявити, але існує гітара, довжина якої приблизно дорівнює довжині клітини крові людини. Її створили Harold Craighead и Dustin Carr з університету Корнелл. Вона має 6 струн. Грати на такому інструменті можна тільки за допомогою лазерного променя. Не бажаючи зупинятися на досягнутому, вони створили ще й наноарфу, яка відтворює звук такою високої частоти, що людське вухо не здатне його почути.


Ці мініатюрні музичні інструменти створені не для того, щоб грати, адже користуватися ними дуже не зручно. Кожен із них представляє собою наукове досягнення, яке викликає чималий інтерес.

Джерело: http://www.uznayvse.ru/interesting-facts/samyie-malenkie-muzyikalnyie-instrumentyi-v-mire.html

Інші новини розділу