Найдорожча монета в світі Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 14.01.2016 16:27 · Розділ: Цікаві факти

З самого початку виникнення ринкових відносин люди намагалися знайти зручний спосіб, який би допоміг розраховуватися за товари та послуги. Чим тільки не розплачувались за придбані товари! З появою дорогоцінних металів, коли люди навчилися карбувати монети різної форми та розміру, потреба розраховуватися дзеркальцями чи пір’ям рідкісних птахів нарешті відпала.


За всю історію людства було викарбувано безліч монет, але навряд-чи хто-набудь з сучасних колекціонерів міг собі уявити, що деякі з них можуть коштувати так дорого. Інформація про цінні монети СРСР представлена на сайті http://monetisssr.ru/.

Яка монета вважається найдорожчою в світі? Виявляється, що метал, з якого зроблена монета, не має ніякого значення. Часто найбільш дорогі та рідкісні екземпляри зроблені з срібла або міді, а не з золота.

Отже, найдорожча монета на світі – срібний долар США. Його ще називають долар «Розпущене волосся». Нещодавно один із колекціонерів віддав шалену суму за цю монету – 7 850 000 дол. США. Монета, оцінена мільйонами доларів, була випущена в період 1794-1795 року. Тоді Монетний двір Філадельфії випустив більше 160 тис. срібних монет. Частина з них була відправлена на переплавку через погану якість. З тих що лишилися до сьогоднішнього дня збереглося 200 монет.

Знамениту монету розробив гравер Роберт Скот. Він зобразив символ свободи, а саме, жінку з розпущеним волоссям. На остаточному варіанті монети зображено 13 зірок, які символізують кількість штатів, що існували під час утворення США. З другого боку монети зображений білоголовий орлан, оточений оливковими гілками. На ребрі викарбувана її номінальна вартість.

Багато колекціонерів готові віддати неймовірно велику суму за рідкісні монети. Це зрозуміло, адже кожен нумізмат мріє мати в своїй колекції одну з таких монет.

Джерело: http://monety.pp.ua/najdorozhchi-moneti-v-sviti

Інші новини розділу