Особливості шведської освіти Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 25.12.2015 16:13 · Розділ: Освіта

На перший погляд система освіти в Швеції може здатися дуже дивною. Можна сказати, що вона виражає в повній мірі характер шведської ментальності, яка культивує дух терпимості та толерантності. Часом може здатися, що учні і студенти в цій країні мають надмірні права, які реалізуються за рахунок обмеження прав вчителів та викладачів. Учень і вчитель скоріше виступають партнерами або навіть опонентами.


Поговоримо детальніше про освіту в Швеції. Основне завдання шведської шкільної освіти – зробити так, щоб не було конкуренції між учнями. Цікаво, що тут не заохочують найрозумніших і не засуджують слабких. Школярів зовсім не викликають до дошки. Біля дошки вони лише презентують свої проекти, які розробляються групами учнів. Життя дітей у молодших класах дуже розслаблене. Підручники і зошити зберігаються в школі, тому їм не потрібно носити важких рюкзаків. До того ж, недавно їм почали видавати айпади. Що стосується домашніх завдань, то їх задають всього один раз на тиждень. На відміну від них, українські школярі майже не мають вільного часу. Вони приходять додому і знову сідають за уроки. Кращий помічник для кожного учня – ГДЗ.

Відмінність української та шведської освіти в тому, що на учнях не ставлять клеймо, яке може назавжди відбити бажання навчатися та досягати чогось у житті. Як у дитячому садочку, так і в школі до кожного учня вчителі мають індивідуальний підхід. Наприклад, якщо дитина має до чогось здібності, то вчитель намагається розповісти їй більше по цій темі. Учня, якого це зовсім не цікавить, педагог не завантажує. Шведські школярі навчаються 12 років. Таким чином, вони закінчують школу у 18-річному віці.

Що стосується вищої освіти, то багато випускників шкіл відмовляються отримувати диплом в одному з університетів Швеції. Один зі студентів розповів про своє навчання в інституті. Він сказав, що перші два роки навчання в ньому були досить цікавими. А під час написання дипломної роботи він відверто занудьгував, тому й вирішив продовжувати навчання за кордоном по програмі обміну. Є й такі студенти, які схвально відгукуються про вищу освіту в країні.

Незважаючи на це, Швеція – одна із найосвідченіших країн світу. Цікаво те, що майже всі шведи ідеально розмовляють англійською мовою. Тому система освіти в цій країні заслуговує уваги.

Джерело: http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/58063/Osvita_poshvedsky_ne_vyklykajut_do_doshky_i

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.