Вчені назвали найбільший вулкан у світі Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 25.12.2015 11:08 · Розділ: Наука

Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


Неможливо відірвати погляд від бурхливої лави, яка спалює все на своєму шляху. Цікаві факти про вулкани можна знайти на сайті http://provulkany.com/st/udacha/.

Нещодавно вчені назвали найбільший вулкан на землі. Його вершина знаходиться на глибині 2 км під поверхнею Тихого океану. Його довжина сягає 650 км. Згідно з останніми дослідженнями, під водою знаходиться гігантський гірський ланцюг. Він має назву масив Таму і знаходиться на відстані 1600 км на схід від Японії. Як стало відомо, він складається з багатьох вулканів, які утворилися в результаті одного виверження. Масив відрізняється від всіх інших підводних вулканів незвичайною формою. Він досить широкий і плаский. Це означає, що під час виверження лава проходила досить велику відстань в порівнянні з іншими вулканами. Як відомо, підводні вулкани мають невеликі розміри. До того ж, вони досить круті. Розмір масиву займає площу, яка дорівнюю площі Великої Британії.

Дослідження проводилося протягом 5 тижнів. В ньому брав участь провідний геофізик з Х'юстонського університету Вільям Сейджер. Він розповідає, що ця структура являє собою щось середнє між звичайним океанічним хребтом та конічним вулканом. Також він відзначив, що народження цього вулкану відбувалося значно складніше і довше, ніж вважалося раніше. Найбільший у світі масив Таму почав створюватися близько 145 млн. років тому в результаті поступового виливання лави на морське дно. В результаті, три океанічні хребта були поєднані між собою. Зараз він підноситься над морським дном на 4 кілометри. Так як магнітне поле змінює свій напрям багато разів, то лава записує смуги змінних магнітних полів з обох боків хребта. Дослідження, які проводились раніше, не давали змоги детально визначити та зобразити їх сліди. Але сьогодні вчені мають змогу зібрати конкретні магнітні дані. Масив Таму є унікальним місцем на планеті, частина якого утворилася із свіжих потоків лави. Вчені розраховують на те, що подальші дослідження допоможуть їм детальніше вивчити утворення цього вулкану та розгадати його таємницю.

Джерело: http://cikavosti.com/naybilshiy-vulkan-zemli/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.


 • Світлошкірі американці стрімко вимирають

  Світлошкірі американці стрімко вимирають · Марина Левицкая · 05.11.2015 13:13

  Останні дослідження американських вчених шокували суспільство. Смертність серед світлошкірих мешканців Сполучених Штатів Америки різко зросла. Така невтішна тенденція може спричинити те, що білого населення стане набагато менше, ніж темношкірого.