6 характеристик сучасного журналіста Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 21.12.2015 11:10 · Розділ: Освіта

На перший погляд, журналіст – це звичайна людина, яка зовсім не відрізняється від інших. Насправді, це недоспані ночі, розхитані нерви та недописані матеріали, які треба здати вже на наступний день. Читач досить вимогливий. Він весь час потребує нової інформації, тому справжній, відданий своїй професії журналіст повинен завжди бути в курсі подій.


Які професійні якості повинен мати сучасний журналіст?
1. Вміння писати. Навчитися писати можуть усі шляхом постійного удосконалення своїх здібностей. Зі звичайного «зеленого» журналіста можна зробити справжнього гуру. Школа журналістики somedia.com.ua запрошує на навчання майбутніх журналістів, які прагнуть підвищити свою майстерність та стати професіоналами.

2. Ерудиція. Для того, щоб висвітлити обрану тему журналіст повинен розумітися на всіх сферах життя, але не переступати межу, за якою вже не потрібно копати. Зайві подробиці можуть принести неприємності не тільки журналісту, а і його роботодавцю.

3. Логічне мислення. Здатність обґрунтовувати та узагальнювати матеріал - це одна з основних вимог до журналіста. Незначна деталь може негативно позначитися на результаті.

4. Допитливість. Журналіст повинен жити своєю роботою та горіти нею, адже спілкування з людьми вимагає віддачі, яка включає в себе співпереживання, готовність вислухати проблеми та допомогти. Коли журналіст спілкується з людиною, його очі повинні горіти так, начебто з них посиплються іскри. Тільки тоді співрозмовника зацікавить розмова і він зможе дати інформацію, яка потрібна для сюжету чи статті.

5. Уважність. Ця риса досить важлива, адже читач, глядач або слухач перш за все звертає увагу га деталі. Саме деталі виділяють матеріал, роблять його унікальним. Якщо журналіст бачить усе із закритими очима, він не зможе стати справжнім професіоналом.

6. Здатність перебороти себе. Журналіст-початківець часто стикається з проблемою, коли в голові безліч нових ідей та проектів, а зобразити це на листі паперу не можливо. В такому разі необхідно інтенсивніше працювати спочатку, щоб потім було легше.

Джерело: http://openstudy.org.ua/tips/4078/

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.