Біологи виявили батьківщину собак Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.09.2009 09:52 · Розділ: Цікаві факти

Біологи встановили конкретне місце, де, приблизно 16 тисяч років тому, з'явилися перші собаки. За результатами дослідження, це сталося на території сучасного Китаю на південь від річки Янцзи. Раніше (у 2002 році) ця ж група вчених вже висловлювали припущення, що собаки з'явилися в Азії, однак зібрані ними докази були визнані недостатніми. Незважаючи на те, що звичайні вовки (Canis lupus), які вважаються предками собак, не зустрічаються в Африці, багато дослідників вважали саме цей континент батьківщиною кращого друга людини.

В рамках нещодавнього дослідження вчені провели генетичний аналіз більше 1500 собак з Азії, Європи та Африки. Крім того, було вивчено близько 40 вовків. В результаті, науковцям вдалося встановити, що саме в Китаї зустрічається велика кількість схожих груп. При віддаленні від зазначеного регіону кількість споріднених груп зменшується.

Доповідь дослідників була позитивно сприйнята фахівцями, хоча багато хто не згоден з їхніми висновками. Критики відзначають, що, наприклад, у Європі знаходили собачі останки віком майже 20 тисяч років, що значно більше, ніж запропонований вченими вік собаки - 16 тис. років. Крім цього існують і більш дрібні недоробки - багато науковців не згодні з методом відбору зразків для дослідження.

Джерело breaknews.ru


Інші новини розділу