Інтернет в закритій країні: досвід Північної Кореї Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 14.12.2015 11:51 · Розділ: Цікаві факти

Як відомо, жителі Північної Кореї відгороджені від всього світу не тільки фізично, але і віртуально. В сучасному світі Північна Корея залишається незвичним прикладом країни, де доступ в інтернет практично закритий. Згідно з останніми даними інтернетом користуються близько 40% населення світу, а вже до 2018 року половина населення світу буде онлайн.


Завдяки багатьом послугам, в інтернеті можна виконувати безліч операцій: рекламувати свої компанії, реалізувати продукцію, шукати ділових партнерів, розміщувати оголошення, шукати організації, їхні контактні дані та відгуки про них.

На відміну від інших країн, інтернет в Північній Кореї призначений тільки для однієї цілі – обслуговувати потреби влади. Інтернет тут доступний лише обмеженому колу осіб, деяким державним організаціям, науковим діячам та посольствам. Згідно з останніми підрахунками кількість активних ІР-адрес не перевищує 1500. І це при тому, що кількість населення в країні перевищує 25 млн. осіб!

Таким чином, єдиним доступним джерелом інформації являються державні засоби масової інформації, які піддаються жорсткій цензурі. Єдина мережа, що віддалено нагадує Інтернет – це Кванмен. Він налічує близько 5 тисяч сайтів, якими користується біля 100 тисяч людей. Ця мережа носить політично-пропагандистський зміст і працює лише всередині держави. Виключеннями являються сайти, за допомогою яких спілкуються викладачі і студенти. Щоб отримати доступ до якогось сайту необхідно спочатку узгодити його з Центром контролю. Тільки після цього його можна завантажити в Кванмен. Таким чином, Кванмен більше нагадує величезну електронну бібліотеку.

Що стосується спілкування між користувачами, то воно відбувається на студентських форумах. Також в Кванмені є електронна пошта, за допомогою якої користувачі обмінюються привітаннями та останніми новинами. Для звичайного жителя Північної Кореї комп'ютер – це досить дороге задоволення, тому вони користуються планшетами або мобільними телефонами.

Потрапити в закриту мережу Кванмен неможливо. Вже було декілька невдалих спроб зламати її. Так само не можна вийти в глобальну мережу. Декілька років тому влада Північної Кореї планувала запустити 3G інтернет для туристів, але ця ідея не була підтримана, тому що доступ до інтернету коштував би туристу декілька сотень доларів.

Джерело: http://cikavosti.com/internet-y-pivnichnii-koreyi/

Інші новини розділу