Помилки, які допускають роботодавці на співбесіді Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 11.12.2015 11:15 · Розділ: Суспільство

Співбесіда – це відповідальне заняття не тільки для майбутнього робітника, а і для самого роботодавця, адже під час неї складається перше враження про претендента на ту чи іншу посаду. Саме співбесіда допомагає зрозуміти, чи підходить людина для роботи в організації.


Необхідно зазначити, що під час співбесіди відбувається не тільки знайомство підприємства з кандидатом, а і знайомство кандидата з підприємством. Якщо роботодавець погано проведе співбесіду, то важливу посаду може зайняти непрофесіонал. Отже, правильна організація цього процесу дозволить знайти робітника, який ідеально впишеться в колектив і належно виконуватиме всі функції і обов'язки, покладені на нього.

Ми поговоримо про те, які помилки допускають роботодавці, проводячи співбесіду з майбутнім працівником.
1. Роботодавці вимагають від персоналу бути пунктуальними і не запізнюватися на роботу. Але самі допускають цю помилку, не рідше за своїх підлеглих. Дуже важливо пам'ятати, що керівник – це обличчя організації, тому варто бути зібраному і пунктуальному. Це стосується і співбесіди. Необхідно правильно розрахувати свій час, закінчити всі свої справи, щоб вчасно прийняти людину, яка вперше прийшла в компанію, щоб влаштуватися на роботу.

2. Багато роботодавців забувають про те, що претенденти хвилюються на співбесіді і роблять хибні висновки про їх компетентність і професіоналізм.

3. Часто трапляється так, що роботодавець забуває про основні критерії до майбутнього працівника, а саме, його професійні якості, і більше приділяє увагу формальним критеріям – віку, освіті, наявності форми 086/у, яка є обов'язковою при прийнятті на роботу. Таким чином можна втратити цінного працівника, належним чином не розібравшись, чи справді він не підходить для цієї посади.

4. Зарозумілість і зверхнє ставлення може справити на претендента негативне враження, адже йому навряд чи захочеться працювати в організації, де до людей ставляться зверхньо.

5. Іноді керівник вимагає у майбутнього працівника пройти декілька рівнів співбесіди, хоча насправді досить і однієї.

6. Ціль співбесіди – отримати найбільш повне та правильне враження про претендента. Тому треба скласти список питань, які б допомогли визначити, чи підходить він на вакантну посаду. Не варто ставити питання, в яких вже є відповідь. Наприклад: «Як би ви вчинили в тій чи іншій ситуації – так чи так?». Людина відчуває, яка відповідь більше влаштувала б роботодавця і відповідає таким чином, щоб справити на нього гарне враження.

Роботодавець повинен пам'ятати, що його неправильна поведінка на співбесіді може обійтися організації втратою кваліфікованого робітника, на якого він може справити погане враження.

Джерело: http://novarobota.ua/ru/stati/pomilki_robotodavciv_pid_chas_spivbesidi_.htm

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.