Недалеко від узбережжя Шотландії буде встановлена плавуча вітрова електростанція Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 03.12.2015 11:40 · Розділ: Нові технології

Нещодавно була підписана угода про співпрацю між урядом Шотландії та норвезькою нафтогазовою компанією Statoil на будівництво 5 турбін, які будуть працювати за рахунок енергії вітру. Кожна з них буде мати потужність близько 6 мегават. Головною особливістю проекту являється те, що вітряні турбіни будуть встановлені на плавучі платформи недалеко від міста Пітерхед. Розробники проекту наголошують, що це буде перша електростанція плавучого типу, яка зможе забезпечувати електроенергією близько 20 тисяч житлових будинків.


Загальна потужність електростанції Hywind становить 30 мегават. Енергія буде вироблятися завдяки морським вітрам. Розробники проекту розповідають, що вся електростанція займатиме площу близько 4 квадратних кілометрів. Вітряні турбіни розташують на плавучій платформі, тому в будь-який час можна змінити їх місце знаходження. Глибина морських вод в цьому районі досягає 200 метрів, тому тут можна легко вибрати вигідне місце розташування.

Завдяки такій мобільності, електростанція не буде заважати місцевим жителям. Як не дивно, саме вони часто жаліються на подібні проекти. Варто відзначити і й те, що вітряки можна переміщувати подалі від берегової зони, де морський вітер сильніший.
Вітрова електростанція не буде перешкоджати риболовецьким та іншим суднам.

Слід відзначити, що близько шести років тому недалеко від норвезького острова Кармен була встановлена перша плавуча турбіна, що здатна виробляти більше 7 гіга ват електроенергії. Ця досить потужна конструкція може протистояти хвилям, які досягають 12 метрів. Нова електростанція Hywind почне працювати вже в 2017 році. Кожен з вітряків буде прикріплений до спеціального буя в формі циліндра. Надійну фіксацію будуть забезпечувати і додаткові якірні троси.

Джерело: http://cikavosti.com/persha-v-sviti-plavycha-vitriana-elektrostanciia-ziavitsia-bilia-yzberejjia-sho

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.