Чи може закінчитись пам'ять? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 02.12.2015 11:57 · Розділ: Наука

Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


Виникає питання: чи може вона закінчитись? Ще донедавна вважалося, що може. Наприклад, улюблений герой багатьох читачів, детектив Шерлок Холмс, завжди беріг вільне місце в голові. Він був впевнений в тому, що в голові треба тримати тільки найнеобхідніші інструменти, щоб вони знаходилися під рукою. А якщо там багато зайвого мотлоху, то рано чи пізно настане момент, коли необхідну річ звідти вже не дістанеш.

Нещодавно були проведені дослідження, які повністю розвіяли міф про те, що пам'ять являє собою резерв, який з часом може повністю заповниться. Вважається, що інформація запам'ятовується завдяки тому, що між клітинами мозку (нейронами) утворюються певні зв'язки. Вони зміцнюються, коли людина часто користується інформацією. Відповідно, коли така інформація не використовується, то зв'язки між клітинами стають слабшими, а з часом – зникають повністю. Такими чином, відбувається забування.

Але існують виключення. Це стосується інформації, яка є емоційно значущою для людини. Як правило, яскраві моменти життя запам'ятовуються на все життя. Багато людей непокояться через погану пам'ять, вважаючи, що забудькуватість ускладнює їм життя. Проте ця властивість пам'яті не є такою поганою, як здається на перший погляд. Саме завдяки їй мозок завжди перебуває в робочому стані, адже позбавляючись від непотрібної інформації, він здатен сприймати щось нове.

Вчені зробили висновок, що пам'ять не може закінчитись, тому що вона постійно розбудовується. Можливість створення нейронних зв'язків у головному мозку людини досить висока. Людина ж за все своє життя не може використати і десятої частини цього запасу. Питання щодо обмежених резервів мозку виникає тому, що людина не розуміє принципу його роботи досконально. Більшість вчених вважають, що мозок людини – це інструмент для використання інформації, а не місце для її зберігання. Цю теорію підтверджують випадки, коли люди, втративши частину мозку в результаті травми голови, продовжують успішно жити і працювати. Наука поки що не може дати однозначної відповіді на питання, де саме зберігається інформація.

Джерело: http://cikavosti.com/moje-v-mozky-zakinchitisia-misce-dlia-pamiati/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.


 • Світлошкірі американці стрімко вимирають

  Світлошкірі американці стрімко вимирають · Марина Левицкая · 05.11.2015 13:13

  Останні дослідження американських вчених шокували суспільство. Смертність серед світлошкірих мешканців Сполучених Штатів Америки різко зросла. Така невтішна тенденція може спричинити те, що білого населення стане набагато менше, ніж темношкірого.