"Тетріс" покращує роботу мозку Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.09.2009 09:08 · Розділ: Наука

Популярна комп'ютерна гра "Тетріс", як встановили американські вчені, підвищує ефективність роботи мозку. Такі висновки вони зробили на основі дослідження, проведеного над групою дівчат-підлітків, в ході якого, за допомогою томографії, вивчалися зміни в їхньому мозку.

Як з'ясувалося, регулярна гра в тетріс веде до збільшення товщини кори головного мозку та зростання ефективності його роботи. Зокрема, в дітей, які брали участь в експерименті, були зареєстровані зміни в ділянках мозку, відповідальних за складні координаційні рухи, а також за здатність мозку узгоджувати інформацію, що поступає через різні канали, - зорові, слухові і тактильні. Крім того, зросла продуктивність роботи мозку при вирішенні питань, пов'язаних з раціональним мисленням і мовою. Тепер вчені сподіваються з'ясувати, як комп'ютерні ігри впливають на інші властивості мозку, такі як запам'ятовування, швидкість переробки інформації та просторова уява.

Усього в дослідженнях брали участь 26 дівчаток у віці 12-15 років. Протягом трьох місяців 15 з них грали в тетріс по півгодини в день, а 11 інших увійшли в контрольну групу, на основі якої робилися порівняння змін в діяльності головного мозку "активних" учасників проекту.

"Тетріс" є однією з найбільш популярних комп'ютерних ігор серед людей різного віку. У червні цього він відсвяткував свій 25-річний ювілей.

Творець гри - Олексій Пажітнов - придумав "Тетріс" у середині 90-х років минулого століття, будучи співробітником Обчислювального центру Академії наук СРСР і працюючи над проблемами штучного інтелекту і розпізнавання мови.

Джерело amic.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.