Розроблений робот, який бореться з бур’янами Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 30.11.2015 09:58 · Розділ: Нові технології

Відома компанія Deepfield Robotics нещодавно представила свій новий винахід – робот BoniRob. Він призначений для виконання сільськогосподарських робіт, а саме, для виявлення та знищення бур’янів шляхом забивання їх в землю.


Як відомо, сьогодні ще не знайдено більш ефективного способу боротьби з бур’яном, ніж спеціальні хімічні речовини. Особливо це стосується сільськогосподарських угідь, масштаби яких не дають можливості користуватися менш шкідливими засобами. Але хімікати шкодять не тільки бур’янам, а й сільськогосподарським культурам, які ми вирощуємо. В результаті, шкідливі речовини, небезпечні для людського життя, потрапляють на наш стіл. Аналізуючи шкідливий вплив таких хімікатів, можна сказати, що перевіреним та безпечним способом являється знищення бур’янів шляхом звичайної прополки. Найближчим часом буде застосовуватися ще один спосіб – втоптування бур’янів в землю. Його особливість в тому, що з такою роботою легко впорається робот.

Головний інструмент здатен загнати бур’яни під землю на глибину 3 см. Варто зазначити, що перед цим він рубає бур’ян на маленькі частинки. Робот оснащений камерою, за допомогою якої він визначає бур’янові рослини за формою листків.

Вперше робот BoniRob був випробуваний на плантації, де була посаджена морква. Коренеплоди росли на невеликій відстані один від одного. Щільність бур’янів на цій площі становила приблизно 20 бур'янових рослин на квадратний метр. Працюючи на великому полі, робот зовсім не відчував труднощі. Максимальна швидкість руху при невеликій щільності бур'яну становить 9 см/сек.

Робот, який був протестований на морквяній плантації, ззовні нагадує незавершений механізм. Насправді модуль встановлений на платформі, призначеній для переміщення різних роботизованих сільськогосподарських механізмів. Вона може переміщувати вантаж до 150 кг, а її генератор забезпечує робота необхідною для роботи енергію. Таким чином, фермер купує лише одну платформу і декілька необхідних модулів. Все інше він може взяти в оренду. Зараз компанія займається розробкою менших платформ, які нічим не будуть поступатися своїм попередникам. Разом з ними тестуються й змінні платформи. Випробування такої техніки на реальних сільськогосподарських угіддях показало, що роботи можуть значно спростити працю людей.

Джерело: http://cikavosti.com/robot-boretsya-z-bur-yanami-zabivayuchi-yih-nazad-v-zemlyu/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.