Метеоритний дощ подарував турецьким селянам чималі статки Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 25.11.2015 14:57 · Розділ: Цікаві факти

Метеоритний дощ пройшов недалеко від села Саричечок в турецькій провінції Бінголь. З неба падали уламки астероїда Веста. Саме він являється одним з найбільших в астероїдному поясі нашої планети. Ця досить незвичайна подія неабияк порадувала місцевих жителів, адже відразу знайшлися цінителі та колекціонери, які готові платити солідні гроші за невеличкі шматочки астероїда. Селяни не розгубилися і відразу ж відправилися на пошуки метеоритів. Вчені також зацікавилися рештками астероїда Веста. Як стало відомо, місцеві жителі продали метеоритів на суму близько 350 тис. доларів.


Селяни ще й досі не припиняють своїх пошуків, адже завдяки метеоритному дощу, який пройшов тут ще в вересні, багато людей примножили свої статки. Хтось придбав новий автомобіль, а хтось зміг купити житло. Покупці оцінюють грам метеорита приблизно в 60 доларів.

Один з мешканців села поділився своїми враженнями. Він розповів, що приділяв пошуками декілька годин в день. Нещодавно він знайшов уламок, вага якого складала 1,5 кг. Селянин не поспішає продавати камінь, адже планує отримати за нього немалі гроші, яких би вистачило на відкриття власної кондитерської. Йому вже пропонували 120 тис. доларів, але він вважає, що це дуже мало для такої знахідки.

Жителі провінції Бінголь так і не дізналися б про цінність уламків, які впали з неба, якби не сайт професора одного зі стамбульських університетів, де той розмістив інформацію про астероїд Веста. Саме завдяки йому вчені та колекціонери дізналися, де сталася ця незвичайна подія.

Джерело: http://cikavosti.com/meshkantsi-turetskoyi-sela-bagatiyut-na-prodazh-meteoritiv/

Інші новини розділу