Найнезвичайніші ліфти у світі Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 25.11.2015 14:17 · Розділ: Нові технології

Напевно, кожна людина знає, що таке ліфт. Більшість сучасних ліфтів – це прості коробки для перевезення пасажирів та вантажу, зроблені з металу. Але виявляється, що не всі ліфти нудні та одноманітні. У світі є багато місць, де ліфти вважаються справжнім атракціоном для туристів. Сьогодні виробники пропонують велику кількість варіантів ліфтів. Сучасне і надійне обладнання для ліфтів представлене на сайті svtmsk.ru.


Представляємо список самих незвичайних ліфтів у світі.

Лувр у Франції – найбільший і найпопулярніший художній музей в світі. Старовинний королівський палац оснащений сучасним обладнанням. Варто відзначити ліфт – одне із чудес інженерної думки. Його особливість в тому, що пасажири, піднімаючись на потрібний рівень, оглядають музей через відкриту кабіну.

В діловому центрі міста Окленд, що в новій Зеландії, знаходиться хмарочос Sky Tower. Його висота складає 328 метрів. Зверху на ньому розміщені оглядові майданчики, піднятися до яких можна на ліфті. Але справа в тому, що підлога в ліфті прозора, а шахта підсвічується зсередини. Таким чином, пасажиру здається, що він летить у безодню.

Тайбей – найвищий хмарочос в Китаї. Будівля складається з 101 поверху. При такій висоті уваги заслуговує ліфт, який вважається одним із найшвидших у світі. Всього за 38 секунд пасажири можуть піднятися на оглядовий майданчик, який знаходиться на 89 поверсі. Це ліфти для тих, хто любить екстрим.

Aquadom в Берліні вважається найбільшим у світі акваріумом з солоною водою. Його об'єм - 1 млн. літрів, а висота – 16 метрів. Акваріум являє собою величезний циліндр, в центрі якого знаходиться ліфт. Поїздка в ньому – це захоплювальна мандрівка всередині акваріуму, де мешкає приблизно 1 500 риб різних видів.

Глобен-Арена – це найбільша спортивна арена в Стокгольмі (Швеція). Вона являє собою сферичну конструкцію, в якій проводяться спортивні змагання, концерти та різноманітні урочисті заходи. Щоб покататися на ліфті, необхідно заздалегідь купувати квитки. Ліфт в Глобен-Арені - це справжній атракціон для пасажирів у формі скляної гондоли, яка складається з двох сферичних кабінок.

Найвищий ліфт у світі розміщений в заповідній зоні парку в провінції Хунань (Китай). Він піднімає людей на оглядовий майданчик мальовничої прямовисної скелі Чжанцзяцзе. Стіни кабіни повністю прозорі.

«Ворота Заходу» - це арочна споруда в місті Сент-Луїс в штаті Міссурі (США). Висота арки становить 192 метра. Ліфт складається з 8 яйцеподібних кабінок, які піднімають пасажирів на оглядовий майданчик.

В Шотландії знаходиться унікальний ліфт, який піднімає кораблі, виконуючи ту ж саму функцію, що і шлюз.

В Ліссабоні, столиці Португалії, працює міський ліфт, призначений для переміщення пасажирів з району Байша в низині в район Шиаду на горі. Він являється пам'ятником національного значення.

Не можна не згадати про унікальний ліфт, який був збудований в Ессексі (Англія). Його особливість в тому, що він рухається повільно, не зупиняючись. Тому пасажири на ходу заходять і виходять з нього.

Джерело: http://www.turizm.ru/ratings/articles/samye_neobychnye_lifty_v_mire/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.