В Єгипті виявлено найдавніший фрагмент Біблії Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.09.2009 15:14 · Розділ: Цікаві факти

Дослідники випадково натрапили на один з найстаріших фрагментів грецької Біблії, розглядаючи фотографії манускриптів, що зберігаються в бібліотеці монастиря святої Катерини в Єгипті.

Ніколя Сарріс виявив раніше невідомі частині Синайського кодексу, коли розглядав фотографії манускриптів, зібраних монахами монастиря ще в 18 столітті. Пергаменти, на яких увіковічнено збірку єврейських законів, датуються приблизно 350 роком н.е.

Синайський кодекс - найдревніший пергаментний рукопис з усіх відомих старо- та новозавітніх книг Святого Письма, написаних старогрецькою та збережених до наших днів. Подібні знахідки завжди вважалися безцінними, оскільки вони дозволяють більш точно відтворити зміст книг Біблії, деякі фрагменти яких безповоротно втрачені.

Рукописна збірка законів на пергаменті зберігається в чотирьох різних закладах світу, включаючи Монастир Святої Катерини і Британську бібліотеку, яка здійснила переклад більшої частини Біблії після того, як в 1933 році Радянський Союз продав свою колекцію Великобританії.

Джерело mail.ru


Інші новини розділу